جلالی: سخنان نخست وزیر انگلیس سخیف و غیردیپلماتیک بود

انگليس,كاظم جلالي

کاظم جلالی با اشاره به اظهارات ضد ایرانی نخست وزیر انگلیس در سازمان ملل گفت: سخنان نخست وزیر انگلیس سخیف و غیردیپلماتیک بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کاظم جلالی، نماینده شاهرود در حاشیه مراسم ختم والده آیت‌الله هاشمی شاهرودی در جمع خبرنگاران درباره صحبت‌های نخست وزیر انگلیس پس از ملاقات با رئیس جمهور ایران، اظهار کرد: انگلیسی‌ها همیشه نقش «بازی بهم زن» را داشته‌اند. هر بار که خواسته تفاهمی ایجاد شود انگلیسی‌ها نقش تفرقه بینداز و حکومت کن را بازی کرده‌اند و آنها خیلی به دنبال این نیستند که مفاهمه ایجاد شود و در منطقه ما به دنبال عمیق‌تر کردن زخم هستند. این سخنان کامرون خیلی سخیف و غیردیپلماتیک بود و جا نداشت که بعد از ملاقات با رئیس جمهور اینچنین حرف بزند.

وی ادامه داد: ایران تمام حسن نیت خود را برای رسیدن به تفاهم نشان داده است. جمهوری اسلامی ایران گام بزرگی برداشته و حجت را تمام کرده است. ما نشان داده‌ایم که اهل فرار از تعهدات در حوزه قانونی خود نیستیم و آماده مفاهمه‌ایم.

جلالی با اشاره به این‌که حد صحبت‌های مطرح شده توسط انگلیسی‌ها آنقدر نیست که بهم بریزیم، درباره بازگشایی مجدد سفارت انگلیس در ایران خاطرنشان کرد: این مسأله در اختیار وزارت امور خارجه و دستگاه دیپلماسی کشور است که می‌خواهند چه کار کنند، امیدواریم هر اقدامی که می‌شود با رعایت عزت و حکمت و مصلحت جمهوری اسلامی ایران باشد.

این نماینده مجلس همچنین درباره طرح تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد، یادآور شد: تحقیق و تفحص مربوط به گذشته بود و در مجلس هم تصویب شد حالا این‌که کی به نتیجه می‌رسد باید از کسانی که در حال تحقیق و تفحص هستند درباره نتیجه سوال بپرسید؛ البته نمایندگان مجلس در این مسأله جدی هستند.

انتهای پیام

کد N522480