مراسم بزرگداشت شهید سرلشگر فلاحی برگزار شد

مراسم بزرگداشت شهید سرلشگر فلاحی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، امیر سرلشگر محمد سلیمی صبح امروز در این مراسم که با حضور خانواده‌ی این شهید برگزار شد با بیان این که دشمنان به توانمندی نیروهای مسلح ما اعتراف دارند اظهارکرد: ما این برتری و تاثیرگذاری در منطقه را با خون شهدا به دست آورده‌ایم و باید قدردان شهدایی مثل شهید فلاحی باشیم.

فرمانده اسبق کل ارتش در ادامه افزود: در حال حاضر برژنسکی و کسینجر خطاب به دولت‌مردان آمریکا اظهار می‌کنند که آنها چرا پیگیر انرژی هسته‌یی در ایران هستند زیرا اسراییل 200 تا 300 بمب اتمی دارد و سایر کشورها نیز بمب اتم دارند.این دو اعتراف می‌کنند که ایران در منطقه اثر گذار است و ابرقدرتی آمریکا را زیر سوال برده پس آمریکا باید به دنبال مقابله با نفوذ ایران در منطقه باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نحوه‌ی آشنایی خود با شهید فلاحی خاطر نشان کرد: شهید فلاحی در دانشگاه داوفوس استاد بنده بود و من در کلاسهای ایشان مسائل جدیدی را می‌آموختم وی هم به دانش ما می افزود و هم بر اعتقاد ما. حتی قدم زدن‌های وی در دانشگاه هدفمند و سازماندهی شده بود. وی فردی حق‌پذیر بود که بر قرآن و نهج‌البلاغه تسلط داشت.

وی در ادامه با بیان این که من در زمان جنگ به ریاست ستاد جنگ های نامنظم منصوب شدم اظهار کرد: روزی تیمسار فلاحی برای بازدید به سوسنگرد و جلالیه آمد .وی در کنار جاده‌ای دراز کشیده بود و تحرکات دشمن را رصد می‌کرد. در حالتی که جاده زیر آتش دشمن بود و نیروها به وی می‌گفتند که سر خود را بلند نکنند. اما تیمسار فلاحی به من گفت چقدر سخت است آدم در خانه خود نتواند سر بالا بیاورد. این حرف بر من بسیار تاثیر گذاشت.

فرمانده اسبق کل ارتش با ذکر خاطرات خود از روزهای اولیه‌ی انقلاب گفت: روزی از هیات دولت گروهی به ستاد مشترک ارتش آمد و مقام معظم رهبری نیز در این جلسه حضور داشتند . من تا آن روز ندیده بودم که یک روحانی ساعت مچی ببندد و به صحبت‌های نظامیان توجه زیادی داشته باشد زیرا در آن زمان برخی روحانیون با ارتش مخالف بود و مارکسیست‌ها نیز شعار انحلال ارتش را داده بودند. رهبری سپس به عنوان نماینده وزارت دفاع معرفی شد و من رئیس دفتر ایشان شدم.

سلیمی در ادامه افزود: همان روزها، از رهبری پرسیدم که آیا شما به دنبال انحلال ارتش هستید که ایشان گفتند من با ارتش خوب نباشم؟ من اگر در لباس روحانیت نبودم به لباس ارتش در می‌آمدم. ارتش خار ستبر و برنده‌ای در کنار گل جمهوری اسلامی ایران است.

وی در پایان با بیان اینکه ما نباید از مزاحمت‌های دشمن ناراحت باشیم اظهار کرد:‌ ما باید در راه خود مقاومت کنیم و همچنان به دنبال کسب دانش باشیم تا جایگاه خود را حفظ کرده و آن را ارتقاء دهیم. ما باید آمادگی خود را افزایش دهیم.

انتهای پیام

کد N522045