/نشست خبری بسیج دانشجویی دانشگاه استان تهران برگزار شد/

حشمتی: برای اجرایی شدن فرمایشات رهبری قرارگاه شهید رضوایی را تشکیل دادیم

جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران اظهار کرد: برای عملی شدن فرمایشات رهبری در حوزه‌های مختلف مثل فرهنگ، کرسی‌های آزاداندیشی و ارتقای علم قرارگاه شهید رضوانی را تشکیل دادیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اسماعیل حشمتی در نشست بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران اظهار کرد: ما قبل از آنکه بخواهیم قرارگاه شهید رضوایی را شکل دهیم چند سوال اساسی برای آسیب‌شناسی مطرح کردیم. اولین سوال آن بود که آیا آن اثری که توقع داریم را در فضای دانشگاه گذاشته‌ایم یا خیر؟ دلیل طرح این سوال هم بر اساس صحبت حضرت آقا بود که در ابتدای سال در مقوله فرهنگ گفتند هر کسی هر کاری از دستش بر می‌آید انجام دهد. ما فکر کردیم که حتما آن تاثیر لازم را نگذاشته‌ایم.

جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران ادامه داد: دومین سوال ما این بود که چطور می‌توانیم آن اثر مطلوب را بگذاریم. به دنبال راه‌حلی بودیم تا ما را از وضعیت موجود به وضعیت مطلوب برساند. بر اساس این سوال‌ها چرایی برنامه و هدف برنامه‌مان مشخص بود. مثلا برای برگزاری یک کرسی مشخص می‌کردیم که می‌خواهیم مواضع انقلاب را در آن تبیین کنیم. تقریبا در تمام حوزه‌ها برنامه‌هایمان را بازنگری کردیم.

وی تصریح کرد: مشخص کردیم تا برای چه کسانی با چه سنی و چه جنسیتی می‌خواهیم کار کنیم. حتی شیوه‌هایمان را بررسی کردیم تا اگر در جایی کارآمد نیستیم تغییر دهیم. ابزارهایی را هم برای کارمان مشخص کردیم به طور مثال در نظر گرفتیم که از اینفوگرافی، عکاسی و ... نیز استفاده کنیم.

حشمتی با بیان این‌که در حوزه‌های هنری کم‌کار بوده‌ایم، گفت: در این آسیب‌شناسی‌ها ما متوجه شدیم که باید در حوزه‌های مختلف هنری مانند تئاتر فعال‌تر شویم. از آنجایی که هر چهار سال یک نسل جدید وارد دانشگاه می‌شود و نگاه متفاوتی از نسل قدیمی‌تر خود به وقایع دارد، تصمیم گرفتیم که عملکردمان سیال و به نسبت مخاطبین‌مان باشد. همچنین متوجه شدیم که باید از همه کارهایمان بازخورد بگیریم.

جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران با اشاره به تنوع متولیان فرهنگ در کشور، خاطرنشان کرد: متولیان فرهنگ در کشورمان زیاد است. وزارت ارشاد، بسیج، صداوسیما و ... اما یک صدای واحد مثل سازهای مختلف که صدای دلنشینی در یک گروه موسیقی ایجاد می‌کنند، نشنیده‌ایم. ما باید سعی کنیم که با یکدیگر هماهنگ شویم.

وی در ادامه به تشریح کارگروه‌های قرارگاه پرداخت و گفت: کارگروه کادرسازی، سیاسی، انتشار و توزیع، جریان‌سازی علمی، مطالعات زنان و افکارسازی و افکارسنجی به اضافه یک دبیرخانه قرارگاه شهید رضوایی را تشکیل می‌دهد. الان در مرحله‌ نیرو گرفتن هستیم و پس از جذب نیرو و برگزاری کلاس‌های آموزشی متناسب با تخصص و تجربه هر کدام از نیروها، کارگروه‌ها را بین آنان تقسیم می‌کنیم.

انتهای پیام

کد N521980