۰

آموزش حقوقی، مهمترین راهکار کاهش جرم

  • ۴بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
پيشگيري از وقوع جرم,حقوق,جرم

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری ایلام گفت: اگر بتوانیم در بین اقشار جامعه به خوبی مسائل حقوقی را نهادینه و آگاهی‌بخشی کنیم، قطعا بسیاری از جرائم کاهش می‌یابد.

جعفر دارابخانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه ایلام، اظهار کرد: در راستای پیشگیری از جرائم و طرح دعاوی احتمالی در سه سال گذشته با همکاری رسانه‌ها، اداره کل ثبت اسناد و املاک، کانون سردفتران و دفتریاران استان و سایر دستگاه‌های اجرایی، اقدامات تأثیرگذاری انجام شده که نتیجه عملی و عینی آن افزایش ثبت معاملات و روابط حقوقی اشخاص بوده است.

وی با بیان اینکه آموزش حقوق شهروندان در پیشگیری از وقع جرم بسیار تاثیرگذار است، افزود: در همین راستا تدوین و پخش نزدیک به 400 برنامه تلویزیونی، 600 برنامه رادیویی، 1000 متن حقوقی به صورت تیزر و زیرنویس، تهیه و تدوین و پخش 400 کپشن، نمایش تلویزیونی و رادیویی، ارسال بیش از سیزده میلیون پیامک و دو میلیون پیام صوتی برای مشترکین تلفن‌های ثابت و همچنین تهیه، چاپ و توزیع پانصد هزار برگه بروشور، پوستر و تراکت، کتاب و کتابچه انجام شده است.

داربخانی آموزش دانش‌آموزان و دانشجویان در زمینه‌های مختلف حقوقی را بسیار ضروری و تاثیرگذار دانست و خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم در بین اقشار جامعه به خوبی مسائل حقوقی را نهادینه و آگاهی‌بخشی کنیم قطعا بسیاری از جرائم کاهش پیدا می‌کند.

معاون پیشگیری از وقع جرم دادگستری استان ایلام اضافه کرد: با توجه به رشد صدرصدی ثبت معاملات در استان دعاوی حقوقی در دادگاه‌ها کاهش یافته است.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.