جان بوئنر: اوباما باید مجوز جنگ بگیرد / اعزام نیروی زمینی ضروریست

عراق,سوريه,آمريكا,داعش

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت که چنانچه باراک اوباما خواستار صدور مجوز جنگ برای کمپین نظامی علیه داعش شود، وی خواستار برگزاری نشست اضطراری کنگره می‌شود.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت که چنانچه باراک اوباما خواستار صدور مجوز جنگ برای کمپین نظامی علیه داعش شود، وی خواستار برگزاری نشست اضطراری کنگره می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جان بوئنر، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در مصاحبه با شبکه خبری ای.بی.سی گفت که معتقد است که باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا تاکنون اختیار انجام کمپین ضد داعش بدون تایید کنگره را داشته است، اما وی از اوباما به دلیل اینکه هنوز درخواستی را برای قانونگذاران ارسال نکرده است، انتقاد کرد.

مجلس نمایندگان و سنای آمریکا هم‌اکنون در تعطیلات به سر می‌برند و قانونگذاران کمپین‌های خود را برای انتخابات میان دوره‌ای آغاز کرده‌اند. برخی از اعضای کنگره آمریکا می‌گویند که بودن قانونگذاران در تعطیلات در شرایطی که آن‌ها باید بر سر تلاش‌های نظامی اوباما علیه داعش بحث کنند، بی‌مسئولیتی است. دولت اوباما حملات هوایی علیه اهداف داعش در عراق و سوریه را آغاز کرده است، اما تاکنون مجوزی از کنگره دریافت نکرده است.

جان بوئنر گفت: معمولا رئیس جمهور باید در چنین شرایطی خواستار برگزاری رای‌گیری برای صدور مجوز بشود اما وی تاکنون این کار را نکرده است و باید این کار سریعتر انجام شود. به عقیده من در مواردی لازم است که ایالات متحده برای جنگ با داعش نیروی زمینی اعزام کند.

اوباما حملات هوایی علیه داعش را از اوایل اوت آغاز کرد و از آن زمان وی با انتقادات گسترده‌ای رو به رو شده است. جمهوری خواهانی از جمله جان بوئنر می‌گویند که اما بسیار زود اعزام نیروی زمینی را رد کرده است.

بوئنر گفت: گمان می‌کنم سرانجام چیزی بیشتر از حملات هوایی برای نابودی داعش لازم باشد. در مواردی باید نیروی زمینی برای مقابله با داعش اعزام شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا سربازان اعزامی باید آمریکایی باشند، گفت: ما حق انتخابی نداریم. آن‌ها وحشی هستند و قصد دارند ما را بکشند و اگر اول ما آن‌ها را نابود نکنیم، بهای آن را پرداخت خواهیم کرد.

انتهای پیام

کد N521783