جهانگیری: در ابتدای کار برای ورود به بازار جهانی گیاهان دارویی هستیم

اسحاق جهانگيري

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه بازار جهانی گیاهان دارویی بازار بزرگی است گفت: ابتدای کار برای ورود به بازار جهانی گیاهان دارویی هستیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری ایسنا، اسحاق جهانگیری در حاشیه بازدید از دومین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی و طب سنتی ایران در رابطه با سهم گیاهان دارویی د اقتصاد داخلی بازار بین‌المللی و تجارت جهانی اظهار کرد: بازار گیاهان دارویی بسیار بزرگ است و یکی از محورهای سیاست‌های آینده دولت بر مبنای توسعه علم و شرکت‌های دانش بنیان و استعدادهای طبیعی موجود در کشور است و امیدواریم در این زمینه هم تحول جدی اتفاق بیافتد.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه سرزمین ایران ویژگی‌های منحصر به فردی دارد افزود: هم خاک و هم آب و هوا و هم تابش خورشید زمینه رویش خیلی از گیاهان را در کشور ما فراهم کردند و مهمترین آنها گیاهانی هستند که خاصیت دارویی دارند.

وی با اشاره به این که در سالهای اخیر حرکت خوبی در ذهن جامعه دانشگاهی و مردم ما برای استفاده از گیاهان دارویی شکل گرفته است خاطر نشان کرد:‌ در داخل کشور فرآوری انجام می‌شود و در حال حاضر شرکت‌های بزرگی بر این زمینه ایجاد شده است و فناوری‌های مشخص به وجود آمده است اما مهم این است که به محصول تبدیل شود.

جهانگیری تصریح کرد: در حال حاضر شرکت‌های بزرگی که در زمینه فراوری گیاهان دارویی ایجاد شده‌اند برخی محصولاتشان را به اروپا و آمریکا و آسیا و کشورهای منطقه صادر می‌کنند و این حرکت رو به رشد است.

انتهای پیام

کد N521554