خاتمی تاکید کرد

ضرورت اقامه نمازباران و بسیج ائمه‌جمعه برای رفع بد‌حجابی

حجاب,نماز,سيداحمد خاتمي,بدحجابي,باران

امام جمعه موقت تهران گفت: متأسفانه نماز باران را فراموش کرده‌ایم و کسی به این حرکت الهی نزدیک نمی‌شود و یادی از آن نمی‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، آیت‌الله سیداحمد خاتمی شب گذشته در جلسه تفسیر سوره یونس در مدرسه فیضیه قم به آیه 85 این سوره اشاره کرد و گفت: خداوند متعال در این آیه فرموده است: «فَقَالُواْ عَلَی اللّهِ تَوَکَّلْنَا رَبَّنَا لاَ تَجْعَلْنَا فِتْنَةً لِّلْقَوْمِ الظَّالِمِینَ/ پس گفتند بر خدا توکل کردیم پروردگارا ما را برای قوم ستمگر وسیله آزمایش قرار مده».

وی مهمترین پیام این آیه را توجه به سرمایه توکل دانست و اظهار کرد: توکل اصلی‌ترین سرمایه است و به وسیله آن روحیه‌ها تقویت شده و برای رسیدن به اهداف تلاش مضاعف می‌توان کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه نیوز، این عضو مجلس خبرگان به موضوع کم آبی کشور اشاره و اظهار کرد: متأسفانه کم آبی یکی از معضلات امروز جامعه ما شده و سدهای بسیاری در حال خشک شدن است و امروز چاه‌های زیادی را در تهران حفر کرده‌اند تا بتوانند آب را در این شهر تأمین کنند.

امام جمعه موقت تهران، اقامه نماز باران را یکی از ضروریات دانست و خاطرنشان کرد: متأسفانه نماز باران را فراموش کرده‌ایم و کسی به این حرکت الهی نزدیک نمی‌شود و یادی از آن نمی‌کند.

این عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان این‌که «برای نماز باران مقدماتی باید فراهم شود» تصریح کرد: روزه گرفتن، تضرع در برابر خداوند متعال از مقدمات نماز باران بوده که باید انجام داد و این نماز را اقامه کرد.

این استاد تفسیر قرآن با اشاره به فضای امروز جامعه، بیان کرد: امروز قم پاکترین شهر کشور است؛ چراکه اگر از این شهر بیرون برویم، متوجه خواهیم شد که چه فضای گناه آلودی در برخی از شهرها حاکم است و بدحجابی غوغا می‌کند و انسان در دل گناه قرار می‌گیرد؛ البته در خود قم نیز معضلاتی وجود دارد که باید با آن مقابله شود.

خاتمی ادامه داد: اگر نماز باران هم خوانده شود، این موانع نمی‌گذارد، دعا مستجاب شود و باید از این مسائل صحبت کرد و به فکر پیشگیری آن بود.

وی با بیان این‌که «بنده در 6 خطبه به مسئله حجاب اشاره کردم» اظهار کرد: بر اساس بازخوردگیری که بعد از این خطبه‌ها انجام پذیرفت، مسئولین أمر به ما اعلام کردند که 10 درصد بدحجابی سامان پیدا کرد.

وی تأکید کرد: بنده معتقدم اگر تمام خطبای جمعه کشور بسیج شوند و به این معضل پرداخته و مفهوم و برکات حجاب را برای مردم تبیین کنند، بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

امام جمعه موقت تهران گفت: روزی در این کشور در سینه زنی‌ها «لا اله الا زهرا» می‌گفتند و برخی «زینب اللهی» شده و آهنگ‌های مبتذل با محتوای امام حسینی رواج پیدا کرده بود که بنده وارد شده و سخنرانی در مجلس خبرگان رهبری تحت عنوان آسیب‌های عزاداری انجام دادم که انصافا برای من هزینه‌بر بود و مداح معروفی تا شب بیستم ماه مبارک رمضان در مجالس خود نیش و کنایه می‌زد.

این عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه با تأکید بر این‌که «امر به معروف نباید فراموش شود» خاطرنشان کرد: مسئولان پس از آن سخنرانی به من گفتند که در بازخوردگیری که انجام شد، 30 درصد مداحی‌ها اصلاح شده و واقعا تاثیرگذار بوده است.

این استاد تفسیر قرآن کریم تصریح کرد: ما باید وظیفه خود را در این لباس انجام داده و دین خود را ادا کنیم؛ چراکه مبارزه با این معضلات، سرمایه ماست.

انتهای پیام

کد N521465