اتحادیه عرب و کویت شرکت در ضیافت شام با لیونی را تکذیب کردند

اتحاديه عرب,اسراييل,كويت

دبیرکل اتحادیه عرب و همچنین یک منبع مسئول در وزارت‌ خارجه کویت اخبار منتشر شده مبنی بر ضیافت شام با حضور مقامات عرب و وزیر دادگستری رژیم صهیونیستی را تکذیب کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، نبیل العربی، دبیرکل اتحادیه عرب در بیانیه‌ای با اعلام اینکه با هیچ مقام اسرائیلی دیدار نکرده است از رسانه‌ها خواست در انتقال چنین اخباری که به هیچ‌ وجه صحت ندارد، دقت کنند.

پیشتر سایت عبری‌ زبان واللا اعلام کرد، دیداری در منزل هیلاری‌ کلینتون، وزیر خارجه سابق آمریکا برگزار شد که در آن تزیپی‌ لیونی، وزیر دادگستری رژیم صهیونیستی و رئیس هیات مذاکره‌کننده این رژیم در روند صلح، سامح شکری وزیر خارجه مصر، عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر خارجه امارات، ناصر جوده وزیر خارجه اردن، صباح خالد الحمد الصباح وزیر خارجه کویت، ترکی فیصل، رئیس اسبق دستگاه اطلاعات عربستان و نبیل العربی حضور داشتند.

در همین راستا خبرگزاری رسمی کویت به نقل از یک منبع مسئول که خواست نامش فاش نشود، گزارش داد که این اطلاعات به هیچ‌ وجه صحت نداشته و درست نیست.

پیشتر احمد السعدون، رئیس اسبق پارلمان کویت که راهبری مخالفان را در این کشور برعهده دارد از دولت کویت خواست تا در خصوص صحت اخبار منتشر شده در سایت واللا توضیح دهد.

این در حالی است که مصر، امارات، اردن و عربستان اظهار نظر رسمی در خصوص این خبر نکرد‌ه‌اند.

انتهای پیام

کد N521439