اردن: با وجود مشارکت در ائتلاف ضد داعش، مرزهای‌مان امن است

دولت اردن اعلام کرد که با وجود پیوستن به ائتلاف بین‌المللی حملات هوایی علیه داعش، مرزهای خود را در مقابل هرگونه تهدیدی ایمن کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، بیانیه دولت اردن در پی هشدارها از جانب تحلیل‌گرانی مطرح شد که این کشور به خاطر پیوستن به ائتلاف ضد داعش درمعرض خطر از جانب این گروه تروریستی قرار دارد.

در این بیانیه آمده است: دولت و نیروهای مسلح اردن به همراه نیروهای امنیتی کشور از نزدیک اوضاع در بسیاری از کشورهای همسایه را تحت نظر و کنترل دارد. اقدامات احتیاطی برای کنترل مرزها و حفاظت از اردن در مقابل هرگونه تهدیدی صورت گرفته است.

حسین المجالی، وزیر کشور اردن در پی حضورش در کابینه این کشور گفت: اوضاع امنیتی در پادشاهی اردن و مرزهای این کشور کاملا مناسب و با ثبات است و هیچ گونه تهدید حقیقی و واقع مستقیمی اردن را تهدید نمی‌کند.

اردن با عراق و سوریه مرز مشترک دارد و این در حالی است که همزمان با افزایش فعالیت‌های گروه تروریستی داعش در این دو کشور اردن نیز به ائتلاف ضد داعش پیوسته است.

داعش از حامیان و طرفدارانش خواسته است تا علیه شرکای ائتلاف تحت رهبری آمریکا حملاتی را انجام دهند و همین امر باعث افزایش نگرانی در میان کشورهای عضو ائتلاف بین المللی ضد داعش شده است.

انتهای پیام

کد N521404