اجلاس روسای‌جمهور خزر همراه با 5 همایش همزمان

سفیر کشورمان در روسیه از برگزاری سه نشست در زمینه مبارزه با مواد مخدر، همکاری‌های دانشگاهی و همکاری‌ها در حوزه بنادر با حضور هیأت‌های عالی‌رتبه ایرانی در آستاراخان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مهدی سنایی، سفیر کشورمان در روسیه در صفحه فیس‌بوک خود نوشت: در حالی که دوشنبه، هفتم مهر ماه شاهد برگزاری نشست سران خزر هستیم، طی روزهای گذشته سه نشست در زمینه مبارزه با مواد مخدر، همکاری‌های دانشگاهی و همکاری‌های بنادر در آستاراخان با حضور هیأت‌های عالی‌رتبه ایرانی برگزار شد.

وی ادامه داد: همچنین همزمان با اجلاس روسای جمهور، فردا (دوشنبه) همایش جوانان خزر و اجلاس بازرگانان و صنعت‌گران برگزار خواهد شد. در همایش جوانان گروهی بیست نفره با سرپرستی وزارت ورزش و جوانان و در همایش بازرگانی بیش از بیست تن از بازرگانان و صنعت‌گران ایرانی به سرپرستی رئیس اطاق بازرگانی مشترک به همراه خسرو تاج، معاون وزیر صنعت شرکت می‌کنند.

سنایی با اشاره به این که در همه این همایش‌ها اسناد همکاری نیز امضا شده و خواهد شد، اضافه کرد: در چهارمین اجلاس روسای جمهور خزر در آستاراخان که به دنبال نشست‌های عشق‌آباد، تهران و باکو برگزار می‌شود، یک بیانیه صادر و چهار سند با عناوین اعلامیه، کمک در موقعیت‌هایی اضطراری، آب و هوا و شیلات امضا خواهد گردید.

انتهای پیام

کد N521198