رونمایی از قرآن طلاکاری شده مرقع توسط آیت‌الله جوادی‌آملی

مرجع تقليد,مراجع تقليد,قرآن کريم,عليرضا مرندي,آيت‌الله جوادي آملي

نخستین قرآن طلاکاری شده مرقع جهان که به دست دو تن از هنرمندان کشور طراحی و کتابت شده است، در محل بنیاد بین‌المللی علوم وحیانی اسراء و با حضور آیت‌الله جوادی آملی رونمایی شد.

نخستین قرآن طلاکاری شده مرقع جهان که به دست دو تن از هنرمندان کشور طراحی و کتابت شده است، در محل بنیاد بین‌المللی علوم وحیانی اسراء و با حضور آیت‌الله جوادی آملی رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در این مراسم گفت: خداوند را شاکریم که به برکت مجاهدت‌های امام راحل و شهدا این توفیق نصیب ما گشته است تا نوآورانه در خدمت قرآن کریم باشیم.

وی ادامه داد: انسان هر خدمتی را که به قرآن کند، پاسخ آن خدمت را متقابلاً خواهد داد و می‌تواند در سایه پاسخ قرآن، درستی و صدق عمل خود را بسنجد؛ اگر پاسخ مناسبی از سوی قرآن دریافت کردیم می‌فهمیم که قرآن عمل ما را پذیرفته است و نشانه این پذیرفته شدن این است که انسان به واسطه این خدمت به ساحت قرآن، عروج می‌کند و از نظر روحی بالا می‌رود.

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه‌نیوز، این مرجع تقلید گفت: خداوند قرآن را مانند باران نازل نکرد، بلکه خداوند قرآن را از سوی خود آویخته است، به صورتی که یک طرف آن عربی مبین و طرف دیگر آن علی حکیم است، تا انسان بر اساس ظرفیت خود از این عربی مبین به علی حکیم برسد.

سید اصغر موسویان از هنرمندان خالق این قرآن نفیس مطلای مرقع، درباره ویژگی‌های منحصر به فرد این قرآن نفیس گفت: طراحی این اثر به عهده سید افشید فاطمی نظر بوده است و دو هنر کتابت و حکاکی در این قرآن استفاده شده است و وزن خود قرآن 50 کیلوگرم که وزن آن با محفظه مخصوصی که برای نگهداری آن ساخته شده است به 100 کیلو گرم می‌رسد.

وی ادامه داد: خط استفاده شده در این اثر نفیس شکسته نستعلیق و از فلزات برنج و طلا در ساخت آن استفاده شده است.

موسویان افزود: این کار قابلیت چیدمان‌های مختلفی را داراست که طول کار در حالت چیدمان افقی به 9 متر می‌رسد.

انتهای پیام

کد N521174