رئیس دیوان عدالت اداری:

پیشرفت‌های کشور مرهون 8 سال دفاع مقدس است

ديوان عدالت اداري,قوه قضاييه,كانون وكلا,دفاع مقدس,هفته دفاع مقدس

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: امروز هرچه که کشور ما از استقلال، ارزش‌ها، حفظ ناموس و پیشرفت در زمینه‌های مختلف دارد، مرهون تلاش‌های 8 سال دفاع مقدس است.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری در همایش "دفاع از حق؛ از جبهه تا محکمه" که در کانون وکلای دادگستری مرکز برگزار شد، با تبریک فرارسیدن هفته دفاع مقدس و یاد شهدا اظهار کرد: برای اولین بار شاهدیم که به همت ایثارگران و هیات مدیره کانون وکلای دادگستری چنین تجمعی برگزار شده است.

وی افزود: من با کانون وکلای دادگستری و رسالت‌هایی که این کانون دارد بیگانه نیستم، ولی خلایی را در مجموعه کانون مرکز شاهدیم و آن این است که در درون کانون وکلای دادگستری مرکز جای یک تشکل از نیروهای ارزشمند، کسانی که دل در گروی ارزش‌های اسلامی و انقلابی دارند، خالی است.

منتظری با بیان این‌که «از برگزاری این همایش که در کانون وکلا و به مناسبت هفته دفاع مقدس و احترام به شهدا انجام شده است، بسیار خوشحال شدم و با کمال میل در آن حضور یافتم» ادامه داد: کانون وکلای دادگستری مرکز یک تشکلی از مجموعه حقوقدانان کشور است که مشغول خدمت به جامعه هستند. بنابراین انتظار می‌رود که این مجموعه با قوه قضائیه یک رابطه صمیمی و گرم داشته باشد. البته ضمن حفظ استقلال.

رئیس دیوان عدالت اداری ادامه داد: ارتباط جامعه وکلا با قوه قضائیه به قدری تنگاتنگ است که آن دو می‌توانند روی هم اثر بگذارند. اگر جامعه وکلای ما متشکل از انسان‌هایی باشد که در مسیر قانون حرکت می‌کنند و صرفا اجرای قانون برایشان مهم است، می‌تواند به عنوان بزرگترین ارزش و کمک به مجموعه کشور محسوب شود.

ادامه دارد...

کد N521130