حزب‌الله: تکفیری‌ها باب همکاری با اسرائیل را علیه دمشق باز کرده‌اند

رژيم صهيونيستي,حزب‌الله,لبنان,داعش

معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان با بیان اینکه تکفیری‌ها باب همکاری با اسرائیل را علیه نظام سوریه باز کرده‌اند، گفت: معادله ارتش ملت و مقاومت ضمانتی استراتژیک برای لبنان در مقابل هرگونه دشمنی اسرائیل یا تکفیری‌ها است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی النشره، نبیل قاووق، معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان در سخنانی تاکید کرد: مخالفان مسلح سوری و تکفیری‌هایی که در مرزهای سوریه و فلسطین حضور دارند باب همکاری با اسرائیل را علیه نظام سوریه باز کرده‌اند. برای محکوم کردن این تکفیری‌ها همین بس است که مخالفان و تکفیری‌ها همه در یک جبهه واحد با اسرائیل ایستاده‌اند و همین افتخار برای نظام سوریه کافی است که از مقاومت حمایت می‌کند و در میدان جنگ پیشروی دارد.

وی گفت: لبنانی ها نباید مواضعی اتخاذ کنند که ارتش لبنان را در میدان جنگ تضعیف کند. ما در مرکز میدان جنگ قرار داریم برای همین نباید در ترویج خواسته‌های تکفیری‌ها و تضعیف موضع لبنانی‌ها مشارکت داشته باشیم. این مساله گناهی نابخشودنی و اشتباه بزرگی است.

قاووق خاطرنشان کرد: تروریسم تکفیری نماینده شر و بدی مطلق در لبنان است برای همین کاملا طبیعی است که اولویت‌های داخلی به یک اولویت ملی تبدیل شود که آن مقابله با تروریست‌ها و تقویت موضع دولت و ارتش لبنان برای مذاکره و نجات لبنانی‌های ربوده شده است.

قاوون گفت: عرسال از همان آغاز بحران سوریه گذرگاه و مقر مخالفان مسلح سوری بود و برخی از این مساله عفلت کردند و امروز لبنانی‌ها نتایج این غفلت خود را می‌بینند.

وی اظهار داشت: ضمانت استراتژیک برای لبنان در مقابل هرگونه دشمنی اسرائیلی یا تکفیری تنها معادله ارتش، ملت و مقاومت است و این معادله برای حمایت از لبنان، ماهیت، حاکمیت و کرامت آن مهمتر از یک وظیفه ملی است. لبنان امروز در معرض دشمنی فراگیری قرار دارد و ارتش حق دارد برای آزادی عرسال و آزادی نظامیان ربوده شده تمامی گزینه‌ها را به کار گیرد.

انتهای پیام

کد N521070