جنتی در نشستی به مناسبت هفته دفاع مقدس تبیین کرد

ایران چه داشت که همه مستکبران عالم می‌خواستند آن را از پای در بیاورند؟

شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي,احمد جنتي,دفاع مقدس,هفته دفاع مقدس

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: دفاع مقدس پس از واقعه عاشورا باب شهادت را به روی جمع مشتاقان باز کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) آیت‌الله احمد جنتی در جمع کارکنان دفتر مرکزی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی افزود: جنگ هشت ساله تحمیلی ما یک جهاد مقدس بود و از مقدسات هم دفاع کرد. چون نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران آمده بود اسلام، قرآن و احکام اسلامی را زنده کند، به همین خاطر همه ابرقدرتان زورگوی عالم علیه‌آن ، صف بستند و با هم متحد شدند تا آن را از بین ببرند،اما با دفاع مقدس دلیرمردان ایران؛ دشمنان نتوانستند موفق شوند.

وی با اشاره به جان‌فشانی‌ها، ایثارگری‌ها و فداکاری‌های جوانان در عرصه‌های مختلف نبرد حق علیه باطل خاطرنشان کرد: دفاع مقدس واقعاً کلمه بسیار شریف و مبارک و بجایی است که «جهاد فی‌ سبیل‌الله» را زنده کرد و موجب احیای ارزش‌های والای انسانی اسلامی شد.

وی گفت: بعد از واقعه کربلا و شهادت حضرت امام حسین(ع) و یارانش در ظهر عاشورا باب شهادت بسته شد، اما با پیروزی انقلاب اسلامی و به برکت آن و شکل‌گیری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ، هشت سال جنگ تحمیلی و دفاع مقدس ؛ باب شهادت دوباره به روی مشتاقان و مؤمنان باز شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با بیان این‌که «این فضیلتِ کمی نیست که با برکت انقلاب ، درب شهادت دوباره باز شد» اظهار کرد: ما نمی‌دانیم خداوند با این پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، چه منتی بر سر ما گذاشته و ما در این موضوعات کمتر فکر می‌کنیم که شهدا رفتند و ما بازماندگان ماندیم و سالیان سال، حسرت آن را می‌خوریم.

وی گفت: شهدای عزیز ما در هشت سال دفاع مقدس، اکثراً در سنین جوانی و نوجوانی بودند که با اطاعت فرمان ولی‌فقیه ، راه بهشت را پیش گرفتند و به آن هم رسیدند و اکنون در پیشگاه الهی مرزوق هستند و برخی دیگر نیز جانباز شدند. جانبازان مقام‌شان اگر بیشتر از شهدا نباشد کمتر نیست؛ چون جانبازان و خانواده‌های‌شان یک موقع امتحان حضور در جهاد فی‌سبیل‌الله را پس دادند و حال سالیان سال را با درد و الم و آثار آن، عمر سپری کرده و با صبر بر مصیبت درد، دوباره نیز امتحان پس می‌دهند.

وی از خداوند برای جانبازان سلامت و شفای کامل و صبر مسئلت کرد و گفت: ما و مردم قدرشناس ایران، باید قدردان و شاکر جانبازی و ایثارگری رزمندگان انقلاب و دفاع مقدس باشیم.

جنتی ادامه داد: این جهاد ، مقدس بود و از مقدسات هم دفاع کرد.

وی با پاسخ به پرسش این‌که «این بچه‌های جنگ و جبهه از چه دفاع کردند؟ مگر به کجا تهاجم و حمله شده بود؟ جمهوری اسلامی ایران چی داشت و چه کار کرده بود که همه زورگویان و ابرقدرتان مستکبر عالم دست به دست هم داده بودند، تا آن را از پای در بیاورند؟» اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران آمده بود که اسلام را، قرآن را زنده کند؛ دشمنان ما با این مقدسات جنگ داشتند وچون شعار ما شعار اسلام، شعار قرآن و عاشورا و شعار «هیهات مناالذله» امام حسین(ع) بود، همه ابرقدرتان عالم علیه ما صف بستند. اگر ما شعار اسلام و قرآن را نداشتیم آن‌ها با ما جنگ نمی‌کردند و مثلاً اگر حکومتی مثل حکومت رژیم ستمشاهی پهلوی می‌آمد و در همان مسیر حرکت می‌کرد، دشمنان و ابرقدرتان اینقدر با آن سر جنگ نداشتند. اگر امام و رهبری عاشق و فدایی اسلام نبودند و ملت و مردمش اسلام‌خواه و عدالت‌طلب نبودند، کسی با ما جنگ نداشت.

وی با اشاره به این‌که «غرب و شرق به حمایت و سرکردگی آمریکای جنایتکار همه آمدند و با ما جنگیدند»، گفت: اینان دشمن مقدسات اسلامی و الهی بودند و دشمن مقدسات هستند و الآن هم می‌خواهند دوباره حکومت شاهنشاهی به این کشور برگردد و از دری که رانده شده‌اند از کشور، از پنجره آن بازگردند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: این دشمنان تا زمانی که ما خدای ناکرده از شعار «هیهات مناالذله» ، از شعار امام حسین(ع) و کربلا و عاشورا و از مقدسات و اسلام و قرآن دست برنداریم ، کوتاه نمی‌آیند، ولی البته که خواسته‌های نامشروع آن‌ها خیلی بیشتراز این‌هاست و تا نابودی کامل ما دست بردارمان نیستند.

وی یادآور شد: رزمندگان ما در هشت سال دفاع مقدس به نام امام حسین(ع) ، به یاد و به آرزوی رسیدن به کربلای حسینی می‌جنگیدند و این‌ها دفاع از مقدسات بود، دفاع از اسلام و نماز بود و رزمندگان ما در جبهه جنگ از عدل اسلامی و مستضعفین دفاع کردند. امام و انقلاب اسلامی و رزمندگانِ جبهه‌ها از مستضعفین عالم و محرومان و پابرهنه‌ها و مقدسات دفاع می‌کردند.

وی گفت: ابرقدرتان شرق و غرب می‌گویند همان‌طور که در کشورهای ما حاکم، ثروت و سرمایه، قدرت و زور است در سایر کشورها هم همان‌ها باید صاحب حکومت و در رأس کشور باشند و محرومین و مستضعفین باید دنبال بیچارگی و بدبختی و یک لقمه نان‌شان بروند و می‌گویند چرا ما باید از این ضعفا دفاع و حمایت کنیم و سر کار بیاوریم‌شان و این دفاع ما از این‌ها، نام دفاع مقدس گرفت که برای ملت ما و مستضعفان و محرومان جهان دارای آثار و برکات فراوان بود.

دبیر شورای نگهبان با اشاره به جنگ طولانی هشت سال دفاع مقدس ما خاطرنشان کرد: دفاع مقدس در طول تاریخ بشریت و در زمان اسلام بسیار پر برکت بود، چون هیچ جنگی بین حق و باطل ، چه در زمان صدر اسلام و زمان رسول اکرم(ص) و امیرمؤمنان و چه در عصر حاضر به این گستردگی و وسعت نبوده و نیست و تمام این جنگ‌های دیگر مقطعی چند روز و یا چند ماهه بودند و نه هشت سال به طول بیانجامد و پس از آن ارزش‌های والای اسلامی انسانی و شهادت زنده شوند و این مهم برای مادی‌گراها و ابرقدرتان جهان غیرقابل فهم بود، که چگونه یک جوانی از همه خواسته و آرزوهایش دست کشیده و از پدر و مادر و زن و فرزند خردسالش جدا می‌شود و می‌رود و با دشمن خونخوار تا بن دندان مسلح می‌جنگد و خون و جان خود را فدای اسلام و مقدسات می‌کند، با چه نیرویی می‌شود این کار را انجام داد و شهدا در هشت سال دفاع مقدس زنده شدند.

وی گفت: شهدا نمی‌میرند که مرده‌ ایشان هم زنده است و به تعبیر قرآن آنان در پیشگاه الهی زنده‌اند و رزق می‌خورند (و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون) و به نظر قرآن مرده کسانی هستند که حق را نمی‌پذیرند، اینان مرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: در دفاع مقدس ارزش‌های والای انسانی اسلامی زنده شد و آن حماسه همانند قیام عاشورای ابا عبدالله‌الحسین ( ع ) پس از گذشت سالیان سال زنده و پویاست و آثار و برکاتش وجود دارد و این مملکت را زنده نگه داشته است و برای امروز و فردای ما و نسل ما پیام دارد. عاشورا و دفاع مقدس ماند و عاشورا و دفاع مقدس انسان می‌سازد، حسینی می‌سازد و جوان می‌سازد که عاشق ارزش‌ها و امام حسین (ع) است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: حال وظیفه ما، وظیفه سنگینی است و آن هم این است که باید فرهنگ انقلاب، فرهنگ جهاد اسلامی و دفاع مقدس و فرهنگ و روحیۀ ایثار و شهادت را زنده نگه داریم. امام خمینی(ره) می‌گفتند: «علم بدون تهذیب بلایی است که امروز بر سر دنیا آمده است.» ابرقدرتان غرب و شرق، علم دارند، اما دین و اخلاق ندارند و تهذیب و تزکیه نفس نشده‌اند و ما امروز می‌بینیم که همین علم بدون اخلاق و اعتقادات و بدون احکام دینی، بالاترین بدبختیها را برای بشریت در شرق و غرب عالم به ارمغان آورده است.

وی ادامه داد: بسیاری از سران گروهک‌های تروریستی مثل داعش را درس‌خواندگان غرب و شرق عالم می‌گردانند و حامیان‌شان اکثراً دارای علوم طبیعی و تجربه‌ زیادی هستند. حتی آمریکایی‌ها هم دارای پیشرفت‌های علمی زیادی است، اما بالاترین بدبختی‌ها را هم ، برای بشر امروز و فردا همین آمریکایی‌ها به ارمغان آوردند به دلیل نداشتن اخلاق، اعتقادات دینی و تهذیب و تزکیه نفس.

وی خاطرنشان کرد: آمریکا امروز به اسم سرکوب و مبارزه با تروریسم، به عراق و افغانستان، سوریه، لبنان و فلسطین دست درازی و به جای مبارزه با تروریست به تروریست‌های آن کمک می‌کند و حتی با اشغال عراق و افغانستان تا سالیان سال آنجا مانده و به غارت دارایی‌ها و سرمایه آنان پرداخته و بعد از این همه سال مردم جهان و افکار عمومی دنیا فهمیدند که آمریکایی‌ها دروغ می‌گویند، آن‌ها فقط به بهانه مبارزه با تروریسم وارد عراق و افغانستان شدند تا نیات پلید و نقشه‌های شوم خود را پیاده‌سازی کنند و تروریست‌ها را نیز پرورش دهند.

جنتی گفت: با این‌که گروه‌های تکفیری تروریستی از جمله داعش دست‌پرورده خود آمریکایی‌هاست، حالا امریکایی‌های جنایتکار داعیه مبارزه با تروریسم را سر می‌دهند. ایشان در خصوص فرهنگ اسلامی گفتند که ما باید کار فرهنگی با برنامه‌ریزی گسترده‌ای انجام دهیم و این فرهنگ‌سازی را از دانش‌آموزان و مدارس به ویژه دانش‌آموزان و مدارس ابتدایی شروع کرده و فرهنگ ایثار، صداقت، امانت، خداپرستی، طهارت و دین و آیین را از همان کودکی در ذهن و جان و روح کودکان حک کنیم.

وی گفت: همان‌طور که امام راحل فرمودند؛ آمریکا شیطان بزرگ است و کار شیطان وسوسه و اغوا کردن بندگان خداست. خوب شیطان هم شیطانی می‌کند و خیرخواه ما نیست و به مصلحت ما نمی‌اندیشد بلکه به نفع خود و ضرر ما کار می‌کند، این را باید به نسل جوان کشور و دانش‌آموزان و دانشجویان‌مان منتقل کنیم که آمریکا شیطان بزرگ و غیرقابل اعتماد است. ما هم برای حرکت در این مسیر سخت و پرگردنه و برای عبور از پیچ بزرگ تاریخی؛ به سیاست، نقشه راه و قطب‌نمای « ولایت فقیه» و چراغ روشنگر و پروژکتور «بصیرت» نیاز داریم ،که بحمدالله با سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب بسیاری از جهات برای‌مان مشخص شده است.

انتهای پیام

کد N520986