درخواست جبهه النصره از لبنان برای مذاکره درباره آزادی سربازان اسیر شده

لبنان,ارتش

جبهه النصره در سوریه از مقامات لبنان خواست تا درباره آزادی چند سرباز لبنانی که سه تن از آن‌ها به قتل رسیده‌اند، مذاکره کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، جبهه‌ النصرة یکی از 30 سرباز و مامور پلیس لبنانی را که در مبارزاتی در یکی از شهرهای مرزی لبنان با سوریه توسط مخالفان سوری دستگیر شدند، به قتل رساند. داعش نیز دو تن دیگر از آن‌ها را سر برید.

جبهه النصرة در فیلمی که در یوتیوب منتشر شده مقامات لبنان را متهم کرد که به حزب‌الله لبنان اجازه می‌دهد تا مانع مذاکرات برای آزادی این سربازان شود.

در این نوار ویدئویی آمده است: حزب‌الله باعث می‌شود تا تمامی تلاش‌ها برای مذاکره درباره آزادی گروگان‌های لبنانی ناکام بماند.

جبهه النصرة پیش‌تر اعلام کرده بود که در ازای آزادی این سربازان اسیر، حزب‌الله به مداخله خود در سوریه آن هم با حمایت از حکومت بشار اسد، رئیس‌جمهوری این کشور پایان دهد و لبنان افراط‌گرایان دستگیر کرده را آزاد کند.

دولت لبنان تاکنون درخواست‌های جبهه‌ النصرة را رد کرده است.

حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان ضمن انکار اتهامات در مورد جلوگیری از تلاش‌ها برای آزادی سربازان اسیر شده، از دولت لبنان خواست تا تسلیم خواسته‌های این شبه‌نظامیان سنی نشود.

انتهای پیام

کد N520732