فرانکفورتر آلگماینه مطرح کرد :

اغراق ترکیه در خصوص پذیرش پناهجویان سوری

سیاسی

یک روزنامه آلمانی در یادداشتی نوشته است که مقامات ترکیه در اعلام میزان پذیرش پناهجویان سوری در کشورشان اغراق می کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر ، روزنامه فرانکفورتر آلگماینه در شماره امروز خود نوشت : کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در این باره اعلام کرد که بیش از 144 هزار پناهجو از کوبانی به شانلی اورفا نقل مکان کرده اند . این آمار که از سوی دولت ترکیه اعلام شده مورد تایید کمیساریای عالی قرار گرفته است .

این روزنامه آلمانی با انتقاد از "زحل اکمز" شهردار یکی از شهرهای مرزی ترکیه در خصوص انتشار این آمار نوشت : شمار تقریبی پناهجویانی که از مرزهای ترکیه وارد خاک این کشور شده اند، حدود 15 هزار تا 20 هزار نفر تخمین زده شده است که نگاه شک برانگیز به آن تنها می تواند تغییر مختصری در این تعداد ایجاد کند .

فرانکفورتر آلگماینه با اشاره به اینکه کمیساریای عالی پناهندگان آمار مذکور را در اسناد و مدارک خود تصحیح کرده است، یادآور شد : ترک ها برای دریافت هر گونه امتیازی از سوی مجامع عمومی دست به اغراق در اعلام میزان دقیق پناهجویان در این کشور کرده اند که این امر جای تاسف دارد . 

این در حالی است که روز گذشته رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه گفت: امکان استفاده از ارتش ترکیه برای ایجاد منطقه حائل در داخل خاک سوریه وجود دارد.

بنا بر این گزارش در صورت توافق جامعه جهانی برای ایجاد یک منطقه حائل در داخل خاک سوریه، ارتش ترکیه آمادگی انجام چنین کاری را دارد.