اوباما: بی‌اعتمادی به پلیس، آمریکا را فرسوده می‌کند

آمريكا,اوباما

رئیس‌جمهوری آمریکا گفت: بی‌اعتمادی شدید نسبت به اجرای قانون که با شلیک مرگبار پلیس به یک نوجوان غیرمسلح در فرگوسن به‌وجود آمد، در حال تحلیل بردن آمریکاست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا در سخنرانی خود در نشست سالانه بنیاد سیاه‌پوستان گفت: این تردیدها تنها به جوامعی که بیشتر نیازمند اجرای قانون هستند، آسیب می‌زند.

وی گفت: این روند مردمی را که قربانی جنایت شده‌اند و نیازمند حمایت جدی پلیس هستند، از پلیس دلسرد می‌کند چرا که آن‌ها به پلیس اعتماد نمی‌کنند و بدترین قسمت آن این است که جراحت‌ها در قلب کودکانمان می‌ماند.

اوباما افزود: این آن جامعه‌ای نیست که می‌خواهیم. این جامعه‌ای نیست که کودکان ما مستحق آن باشند.

شلیک مرگبار یکی از افسران پلیس فرگوسن در ماه اوت به مایکل براون نوجوان سیاهپوست آمریکایی که به مرگ وی منجر شد، چندین هفته اعتراضات مردمی را در سراسر ایالات متحده خصوصاً فرگوسن در پی داشت.

اوباما تاکید کرد: مرگ این مرد جوان و اعتراضات ایجاد شده بار دیگر این حقیقت را در جامعه ما بیدار کرد که یک دنیا بی‌اعتمادی میان ساکنان محلی و مقام‌های اجرای قانون وجود دارد. بسیاری از مردان جوان رنگین‌پوست حس می‌کنند که هدف مقام‌های اجرای قانون قرار گرفته‌اند در حالی که جرم آن‌ها راه رفتن، رانندگی کردن و یا قضاوت شدن از سوی کلیشه‌هایی بوده که آن‌ها را به دلیل سیاه‌پوست بودن، مجازات می‌کردند. اکثر آمریکایی‌های گمان می‌کنند که سیستم قضایی با مردم نژادهای مختلف به صورت برابر رفتار نمی‌کند.

انتهای پیام

کد N520419