نامه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی به رییس‌جمهور:

پاسخی قاطع و در شأن انقلاب اسلامی به گزافه‌گویی انگلیسی‌ها بدهید

رييس‌جمهور,انگليس,دانشجويي,بسيج دانشجويي

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران، طی نامه‌ای خطاب به رییس‌جمهور از وی خواستند تا هرچه سریع‌تر به سخنان نخست وزیر انگلیس پاسخ دهد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

به جناب آقای روحانی در خصوص سخنان سخیف نخست وزیر انگلستان

جناب آقای رئیس جمهور

سلام علیکم

همانطور که واقفید یکی از مولفه های اصولی انقلاب اسلامی حفظ استقلال و ایستادگی در مقابل زورگویی و استکبار است؛ آن هم ایستادگی عملی و بیانی. ماجرای احضار سفیر شوروی سابق و برخورد با وی نمونه‌ای از سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بر مبنای سه اصل عزت، حکمت و مصلحت بود. امروز متاسفانه شاهد جسورتر شدن دشمن نسبت به ایران اسلامی هستیم. جناب آقای روحانی چند روز پیش شاهد اظهارات سخیف نخست وزیر انگلیس خبیث بودیم، کشوری که هر جا خون بشریت از چنگالی می چکد ریشه و اساسش سیاستمداران این روباه پیر هستند. هر چند از دشمنان انتظاری جز دشمنی نیست اما از جنابعالی به عنوان منتخب مردمی که در راه آرمان‌های‌شان به ویژه آرمان استقلال و ایستادگی در مقابل زورگویی ها صدها هزار شهید تقدیم این راه نموده‌اند، انتظار می‌رفت و می رود که مقابل این یاوه‌گویی‌ها موضعی قاطع اتخاذ نمائید.

امروز مع الاسف دستگاه سیاست خارجی دولت حضرتعالی سه اصل عزت، حکمت و مصلحت را با اشتباه راهبردی هم عرض تعریف می نماید و این یعنی هر جا مصلحت آن هم به تشخیص همین دستگاه حکم نماید عزت از اولویت خارج می شود در حالی که طبق دستور اسلام عزت رأس این مثلث است و حکمت و مصلحت باید در جهت و خدمت حفظ عزت حرکت نمایند و همانطور که خداوند در آیه 139 سوره نساء می فرماید : « آنان که کافران را به جای مومنان به دوستی بر می گزینند آیا به نزد آنان عزت می جویند؟ پس بدانند که عزت همه از آن خداست» سیره ائمه معصومین علیهم السلام نیز حاکی از حفظ همین اصل یعنی حفظ عزت به جای پذیرش ذلت و گذشتن از جان مبارکشان در این راه است.

اتهام حمایت ایران از گروه های تروریستی ، رفتار نادرست با مردمش و تلاش برای دستیابی به سلاح هسته ای آن هم توسط نخست وزیر دولت جنایتکاری چون انگلیس که هنوز خشونت، سرکوب و کشتار دانشجویانش که در اعتراض به افزایش شهریه اقدام به برگزاری تجمع نموده بودند از ذهنها پاک نشده است، گزافه‌ای است که نباید با سکوت آن هم پس از دیدار با جنابعالی همراه شود.

جناب آقای رئیس جمهور

همانطور که بارها و بارها رهبر انقلاب فرمودند تاکید می کنیم که به جای چشم داشتن به امریکا و غرب که طبق اعترافات کارشناسانشان قدرت آنها رو به افول است تکیه به ظرفیت درون‌زای کشور راهگشای حل مشکلات است و این امر خداوند است که فرموده:«بر کافران تکیه نکنید بلکه خداوند یاور و مولای شماست و او بهترین یاری دهندگان است»

جناب آقای روحانی

امید است تا بیش از این دیر نشده پاسخی قاطع و در خور شأن و طراز انقلاب اسلامی به فحاشی و گزافه گویی دولت مستکبر انگلستان بدهید.

انتهای پیام

کد N520382