حمایت قاطع مجلس از مواضع رئیس جمهور در نیویورک

دولت,مجلس شوراي اسلامي,نيويورك

همه‌ی نمایندگان مجلس شورای اسلامی طی بیانیه‌ای از مواضع رئیس جمهور در نیویورک حمایت کرده و اظهارات نخست وزیر انگلیس را محکوم کردند.

همه‌ی نمایندگان مجلس شورای اسلامی طی بیانیه‌ای از مواضع رئیس جمهور در نیویورک حمایت کرده و اظهارات نخست وزیر انگلیس را محکوم کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، متن این بیانیه به شرح زیراست:

اکنون که سفرحجت‌الاسلام و المسمین روحانی، رئیس جمهور محترم برای شرکت در مجمع عمومی سالانه سازمان ملل متحد درنیویورک به پایان رسیده است، جا دارد از مواضع متین و حق طلبانه‌ی ایشان در دفاع از حقوق ملت ایران به ویژه حق استفاده از انرژی صلح آمیز هسته‌یی سپاسگزاری کنیم.

همچنین لازم است از مواضع ریاست محترم جمهور نسبت به مداخلات ناروای آمریکایی‌ها تحت عنوان ائتلاف ضد داعش درسوریه و عراق و نمایش مضحک مبارزه با تروریسم قدردانی کنیم.

سخنان رئیس جمهور که بیانگر عزم واراده‌ی ملت مومن و متحد ایران در مقابله با خوی استکبار طلبی سلطه گران است حامل این پیام است که تحریم‌ها و تهدیدها نتوانسته است رخنه‌ای در سنگر استوار ایستادگی این ملت بزرگ ایجاد کند.

اظهارات سخیف نخست وزیر انگلیس در مجمع عمومی سازمان ملل متحد نشان داد که روباه پیر انگلیس که مدتهاست در مسیراستعمارگری دنبال روی بی اراده‌ی آمریکا و صهیونیست شده است هنوز واقعیت انقلاب اسلامی را درک نکرده و به میزان نفرت ملت ایران از انگلیس و به تعبیر دقیق و درست رهبر معظم انقلاب اسلامی، انگلیس خبیث پی نبرده است.

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی که امضاء کننده‌ی این بیانیه هستیم اظهارات زشت و موهن و مداخله جویانه نخست وزیر انگلیس را محکوم می‌کنیم و اطمینان داریم به فضل الهی ایران اسلامی راه امام راحل را در حفظ استقلال ایران به رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با صلابت و قدرت ادامه خواهد داد و دولت و ملت متحد با یکدیگر به پیش خواهد رفت.

انتهای پیام

کد N520316