سعود الفیصل:

بشار اسد نخستین حامی تروریسم است/ ایران و حزب الله از سوریه خارج شوند

آفریقا و خاورمیانه

وزیر امور خارجه عربستان سعودی مدعی شد رئیس جمهوری سوریه نخستین حامی تروریسم است و نیروهای خارجی باید از این کشور خارج شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سعود الفیصل وزیر امور خارجه عربستان سعودی امروز در گفتگو با "سی.ان.ان" گفت: عربستان سعودی از مخالفان میانه رو سوریه حمایت می کند و حامی نابودی تروریسم است.

وی مدعی شد: نظام سوریه اولین حامی تروریسم و مسئول بروز حوادث فعلی این کشور است و بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در آینده این کشور نقشی ندارد.

وی گفت: اوضاع سوریه بزرگترین فاجعه انسانی قرن را رقم زده است. فیصل برای سرپوش گذاشتن بر کمک های تسلیحاتی و مالی ریاض به تروریست های سوری خواستار از بین بردن زمینه های بروز تروریسم شد.

اظهارات وزیر امور خارجه عربستان سعودی به انتقاد از نظام سوریه ختم نشد و وی در سخنان خود مدعی شد نیروهای خارجی در سوریه از جمله نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و حزب الله لبنان باید از سوریه خارج شوند.

اظهارات ضد سوری وزیر امور خارجه عربستان سعودی در حالی مطرح می شود که ریاض یکی از بزرگترین حامیان مالی و فکری گروه های تروریستی در سوریه و منطقه است. سخنان سعود الفیصل متناقض بودن مواضع عربستان در قبال تروریسم را نشان می دهد به طوری که این کشور از سویی در ائتلاف مقابله با گروه های تروریستی همچون داعش شرکت می کند و از سوی دیگر از تروریست ها حمایت مالی می کند.