برگزاری نخستین اجلاس منطقه‌ای نماز در استان کردستان

نماز,سازمان تبليغات

جانشین کمیته علمی و پژوهشی بیست و سومین اجلاس سراسری نماز از برگزاری نخستین اجلاس منطقه‌ای نماز در استان کردستان در نیمه مهر ماه خبر داد.

جانشین کمیته علمی و پژوهشی بیست و سومین اجلاس سراسری نماز از برگزاری نخستین اجلاس منطقه‌ای نماز در استان کردستان در نیمه مهر ماه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام علی دارابی مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی آموزش‌های تخصصی سازمان و جانشین کمیته علمی و پژوهشی بیست و سومین اجلاس سراسری نماز با اعلام این خبر گفت: با عنایت به اینکه محور اصلی اجلاس بیست و سوم با موضوع « نماز و تعالی فرهنگی » است و فراخوان مقالات اجلاس مزبور نیز از جهات مختلف بار علمی ویژه و فوق‌العاده‌ای را دارا است، لذا به منظور هماهنگی بیشتر و ترغیب هر چه بیشتر اساتید و محققین جهت ارسال مقالات فاخر و تبیین مطلوب موضوع برای نویسندگان و اهالی علم و اندیشه پنج اجلاس منطقه‌ای قبل از برگزاری اجلاس سراسری در پنج نقطه طراحی و در پنج استان کشور برگزار می‌شود.

دارابی اظهار کرد: توسعه و ترویج فرهنگ نماز و نقش ارزنده آن در زندگی آحاد جامعه نقش بسزایی دارد و موج‌آفرینی برای تشریح اهداف متعالی نماز که یکی از اهداف اجلاس نماز محسوب می‌شود، مقوله‌ای است که اندیشمندان در نشست ویژه‌ای زاوایای آن را تبیین می‌کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، جانشین کمیته علمی و پژوهشی اجلاس سراسری نماز همچنین تأکید کرد: اساتید و کارشناسان فرهنگی باید زمینه را جهت تولید آثار برجسته در زمینه نماز مهیا سازند و اجلاس منطقه‌ای بستری جهت تشریح موضوع و دعوت از اساتید مبرز به منظور حضور پر رنگ علمی در اجلاس بیست و سوم است.

وی با اشاره به اهمیت برکات اهداف غنی نماز و آثار متعالی آن، تأکید کرد: اجلاس منطقه‌ای در تعامل وثیق کمیته علمی و پژوهشی و ادارات کل تبلیغات اسلامی با نگاه اندیشه‌ای و نوآورانه برنامه‌ریزی و برگزار می‌شود.

دارابی بار دیگر از همه اساتید و محققین و دانشجویان دعوت کرد که برای تبیین هر چه مطلوب فلسفه نماز با ارسال مقالات فاخر به دبیرخانه کمیته علمی و پژوهشی به نشانی www.ejlasnamaz.ir گام‌های علمی و عملی در توسعه فرهنگ متعالی نماز بردارند.

وی همچنین به ادارات کل تبلیغات اسلامی همکار با محوریت استان کردستان اشاره کرد و گفت: طبق برنامه‌ریزی کمیته علمی و پژوهشی بیست و سومین اجلاس سراسری نماز و منطقه‌بندی استان‌های ایلام، خوزستان، کرمانشاه، لرستان و مرکزی با محوریت و مرکزیت اداره کل تبلیغات اسلامی استان کردستان اولین اجلاس منطقه‌ای را با موضوع نماز و تعالی فرهنگی برگزار می‌کنند.

انتهای پیام

کد N519976