عبداللهیان در دیدار با مدیرکل سیاسی وزارت خارجه لیتوانی

نسبت به نتایج برنامه‌های ائتلاف ضد تروریسم علیه داعش خوش بین نیستیم

سیاست خارجی

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان در دیدار با مدیرکل سیاسی وزارت خارجه لیتوانی گفت: نسبت به نتایج برنامه‌های ائتلاف ضد تروریسم علیه داعش خوش بین نیستیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، اینا مارسیو لیونیته مدیرکل سیاسی وزارت امور خارجه لیتوانی که به دعوت همتای ایرانی و به‌منظور گفتگو و رایزنی در تهران بسر می برد، با حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و افریقای وزارت امور خارجه کشورمان دیدار و در خصوص مسائل و تحولات منطقه گفتگو کرد.

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان در این دیدار ضمن استقبال از رایزنی بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و لیتوانی در مورد مسائل منطقه‌ای با تبیین مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال تحولات منطقه بر مبارزه واقعی و حقیقی با تروریسم تاکید کرد.
حسین امیر عبداللهیان اضافه کرد: با  مسائل و تحولات منطقه باید واقع بینانه برخورد شود و چنانچه واقعیات منطقه در نظر گرفته نشود، تروریسم ریشه کن نمی‌شود.

 وی با تاکید بر اصل مبارزه با تروریسم تصریح کرد: شیوه‌ها و اقدامات خودسرانه و خارج از چارچوب حقوق بین الملل برای مبارزه با تروریسم خسارت بار بوده و برای منطقه و نظام بین الملل هزینه خواهد داشت.
معاون وزیر امور خارجه با اشاره به اهمیت احترام به حاکمیت دولت‌ها افزود: اینکه از یک طرف با تروریست‌ها مبارزه شود و همزمان دولت‌ها تضعیف گردند غیرقابل قبول است، لذا ما نسبت به اقدامات و نتایج برنامه‌های ائتلاف ضد تروریسم که علیه داعش تشکیل شده، خوش بین نیستیم.

مدیرکل سیاسی وزارت خارجه لیتوانی نیز در این دیدار با اشاره به حضور فعال و موثر جمهوری اسلامی ایران در تحولات منطقه، بر لزوم هماهنگی و گفتگو با کشورمان در قبال این تحولات تاکید نمود. وی اظهار داشت: منطقه در شرایط حساسی به‌سر می برد و لیتوانی برای درک صحیح از تحولات، رایزنی و گفتگو با جمهوری اسلامی ایران را دنبال می‌کند.

وی با ابراز نگرانی از تقویت افراط گرائی و رشد تروریسم در منطقه افزود: لازم است که مشترکا با تروریست‌ها و اقدامات آنان در منطقه برخورد شود.