رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح:

در مجموعه نیروهای مسلح یک لحظه غفلت جایز نیست

سازمان قضايي نيروهاي مسلح

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: در جامعه اسلامی باید شرایط به گونه‌ای فراهم شود که یک فرد عادی به راحتی بتواند حق خودش را حتی از صاحبان قدرت بگیرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام والمسلمین محمدکاظم بهرامی در جمع کارکنان حفاظت اطلاعات انتظامی استان زنجان اظهار کرد: نباید کسانی به خودشان جرأت دهند که به راحتی به مردم به خصوص اقشار ضعیف در جامعه ظلم کنند و اگر هم حقی پایمال شد مسؤولیت دستگاه های انتظامی و قضایی بسیار سنگین است.

وی ادامه داد: امیرالمؤمنین علی (ع) در این باره می فرمایند که پاک و آراسته نیست امتی که در آن زیردست نتواند بدون لکنت زبان حقش را از قومی بگیرد و امام صادق(ع) کوتاهی کارگزاران حکومتی را در سه مسئله غیرقابل قبول می‌دانند که یکی از آنها کوتاهی در احقاق حق مظلوم است.

بهرامی یکی دیگر از قصور غیرقابل پذیرش کارگزاران حکومت اسلامی را از دیدگاه امام جعفر صادق(ع) کوتاهی در حفاظت از مرزها برشمرد و افزود: در مجموعه نیروهای مسلح یک لحظه غفلت جایز نیست و هوشیاری نیروها چه در سنگر نیروی انتظامی و چه سپاه و ارتش ضرورت دارد.

وی افزود: حفاظت اطلاعات هم وظیفه حفظ هوشیاری نیروهای مسلح را دارد و کاملاً رصد کند که همه نیروها کار خودشان را سالم و صحیح انجام دهند.

بهرامی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با بیان این که نیروی انتظامی در سنگر مقدم امنیت کشور قرار دارد، گفت: این نیرو با همان عزم ملی و مدیریت جهادی مورد نظر مقام معظم رهبری مشغول فعالیت است.

وی افزود: نیروی انتظامی در طول سال های اخیر از جهات مختلف با اقتدار، وظیفه اش را انجام داده و در بعد داخلی نیز در صیانت از نیروها پیشرفت‌های خوبی کرده است.

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح بر اقتدار نیروهای مسلح تاکید کرد و گفت: نیروی انتظامی، ارتش و سپاه همواره باید حاضر در صحنه و چنان قوی باشند که دشمنان داخلی و خارجی در هراس و مردم احساس امنیت کنند.

وی با اشاره به پیشرفت نیروهای مسلح در جهت پیشگیری از آسیب‌های مختلف، تصریح کرد: خداوند را بر این نعمت سپاسگزاریم و آرزو داریم که بتوانیم با حفظ سلامت و پاکی باطن سربازان متعهد و مخلصی برای حضرت بقیه الله اعظم (عج) و ولی امرمسلمین باشیم.

انتهای پیام

کد N519842