تهدید پ.ک.ک به از سر گیری مبارزه مسلحانه

حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) تهدید کرد که تا پایان ماه جاری میلادی مبارزه مسلحانه علیه آنکارا را از سر خواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جمیل بیک، رییس تشکیلات جامعه کردستان ترکیه در گفت‌وگو با پایگاه اینترنتی مانیتور فرانسه با اعلام این موضوع، بهبود وضعیت عبدالله اوجلان، رهبر حزب کارگران کردستان ترکیه در زندان را خواستار شد.

وی افزود: دولت ترکیه گفت‌وگو با پ.ک.ک را آغاز نکرده و می‌خواهد روند صلح فقط در حد گفت‌وگو باشد و تصمیم ملموسی اتخاذ نشود. همچنین دولت آنکارا باید شرایط اوجلان در زندان را بهبود بخشیده و حضور طرف سوم در گفت‌وگو با حزب کارگران را که می تواند از جامعه مدنی، پارلمان یا یک سازمان بین‌المللی باشد، بپذیرد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، جمیل بیک با اعلام این که دولت آنکارا می‌خواهد مردم ترکیه را فریب دهد، اظهار داشت: پ.ک.ک متعهد به آتش‌بس با دولت ترکیه است ولی دولت آنکارا این‌گونه نیست. به همین دلیل، به دولت آنکارا تا پایان ماه سپتامبر 2014 برای تصمیم گیری در این زمینه فرصت داده می شود که اگر اقدامی نکند، جنگ میان دو طرف از سر گرفته خواهد شد.

وی دولت ترکیه را به سوء استفاده از آتش‌بس با حزب کارگران به منظور شعله‌ور ساختن آتش جنگ علیه مناطق غرب کردستان ترکیه متهم کرد و گفت: دولت آنکارا از گروهک تروریستی داعش حمایت می کند که نمونه آن در نبردهای اخیر کوبانی سوریه مشخص شد.

این مقام پ.ک.ک افزود: ترکیه و داعش علیه کردها در کوبانی با یکدیگر همکاری دارند و رویدادهای این شهر عمق رابطه آنکارا با داعش را آشکار ساخت. به همین دلیل ترکیه باید کمک به داعش علیه مناطق کردنشین را متوقف سازد.

انتهای پیام

کد N519613