کنفرانس خبری مشترک دمپسی و هیگل/ عملیات علیه داعش زمانبر خواهد بود

آمریکا اروپا

رئیس ستاد مشترک ارتش و وزیر دفاع آمریکا در توجیه ادامه فعالیت ارتش این کشور در خاک عراق و سوریه از زمانبر بودن عملیات علیه تروریست های داعش خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سایت خبر ترک، ژنرال "مارتین دمپسی" رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا طی کنفرانس مشترکی با وزیر دفاع این کشور با اشاره به عملیات هوایی علیه مواضع داعش در خاک عراق و سوریه گفت: نبرد علیه داعش زمانبر بوده و مبارزه ای دائمی و مداوم است. وی افزود هر چند مقابله با داعش از عراق شروع شده است اما تنها به این کشور ختم نخواهد شد.

دمپسی حملات این هفته نیروهای ائتلاف به مواضع داعش در سوریه را نشانگر این مطلب دانست که این کشور منطقه امنی برای تروریست ها نیست. به ادعای این مقام ارتش آمریکا حملات مذکور موجب از هم گسیختگی توان لجستیکی و زیرساختی داعش شده است. وی همچنین از تلاش آمریکا برای ملحق کردن کشورهای عربی منطقه به عملیات موسوم به ائتلاف بین المللی علیه داعش خبر داد.

در بخش دیگری از این کنفرانس خبری "چاک هیگل" وزیر دفاع آمریکا از تروریست های داعش به عنوان تهدیدی جدی برای منطقه و جهان نام برد. وی افزود فعالیت های تروریستی در عراق و سوریه موجب آوارگی حدود 1.3 میلیون شده و این در حالی است که داعش دیگر کشورهای منطقه را نیز مورد تهدید قرار داده است.

هیگل در ادامه یادآور شد واشنگتن با دولت سوریه همکاری نداشته و نخواهد داشت. به گفته وزیر دفاع آمریکا دیدگاه واشنگتن به دمشق تغییر نکرده است زیرا به ادعای وی نظام سوریه مشروعیت خود را از دست داده است. وی با بیان این که حملات هوایی علیه مواضع داعش ادامه خواهد داشت، اذعان کرد تنها با اینگونه حملات هوایی نمی توان انتظار از بین رفتن تروریست ها را داشت.