دیدار مدیرکل سیاسی وزارت خارجه لیتوانی با معاون ظریف

اینا مارسیو لیونیته، مدیرکل سیاسی وزارت امور خارجه لیتوانی که به دعوت همتای ایرانی و به‌منظور گفتگو و رایزنی در تهران به‌سر می‌برد، با حسین امیرعبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و درباره مسائل و تحولات منطقه گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با استقبال از رایزنی بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و لیتوانی در مورد مسائل منطقه‌یی، با تبیین مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال تحولات منطقه بر مبارزه واقعی و حقیقی با تروریسم تاکید کرد.

حسین امیرعبداللهیان اضافه کرد: با مسائل و تحولات منطقه باید واقع‌بینانه برخورد شود و چنانچه واقعیات منطقه در نظر گرفته نشود، تروریسم ریشه‌کن نمی‌شود.

او با تاکید بر اصل مبارزه با تروریسم تصریح کرد: شیوه‌ها و اقدامات خودسرانه و خارج از چارچوب حقوق بین‌الملل برای مبارزه با تروریسم خسارت بار بوده و برای منطقه و نظام بین‌الملل هزینه خواهد داشت.

معاون وزیر امور خارجه با اشاره به اهمیت احترام به حاکمیت دولت‌ها افزود: این که از یک طرف با تروریست‌ها مبارزه شود و هم‌زمان دولت‌ها تضعیف شوند غیرقابل قبول است و بنابراین ما نسبت به اقدامات و نتایج برنامه‌های ائتلاف ضدتروریسم که علیه داعش تشکیل شده، خوش‌بین نیستیم.

مدیرکل سیاسی وزارت خارجه لیتوانی نیز در این دیدار با اشاره به حضور فعال و موثر جمهوری اسلامی ایران در تحولات منطقه، بر لزوم هماهنگی و گفت‌وگو با کشورمان در قبال این تحولات تاکید کرد.

وی اظهار کرد: منطقه در شرایط حساسی به‌سر می‌برد و لیتوانی برای درک صحیح از تحولات، رایزنی و گفت‌وگو با جمهوری اسلامی ایران را دنبال می‌کند.

لیونیته با ابراز نگرانی از تقویت افراط‌گرایی و رشد تروریسم در منطقه افزود: لازم است که مشترکا با تروریست‌ها و اقدامات آنان در منطقه برخورد شود.

انتهای پیام

کد N519486