شمخانی:

فرهنگ مقاومت باید به عنوان سرمایه بی‌بدیل مورد اهتمام قرار گیرد

سایر حوزه ها

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: فرهنگ مقاومت امروزه باید به عنوان سرمایه بی‌بدیل مورد اهتمام و صیانت قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی شمخانی در گردهمایی فرماندهان دفاع مقدس صیانت از ارزش‌های انقلاب اسلامی، تمامیت ارضی و ایجاد فرهنگ بسیجی را دستاوردهای برجسته دفاع مقدس دانست و تاکید کرد: برخلاف دویست سال گذشته در عین تهاجم سخت و همه‌جانبه دشمن هیچ بخشی از ایران اسلامی جدا نشد و این مهم جز با فداکاری آحاد مردم و نیروهای مسلح امکان‌پذیر نبود.

وی افزود: شکل‌گیری فرهنگ مقاومت و روحیه بسیجی در 8 سال دفاع مقدس سرمایه‌ای ماندگار و کم نظیر است به گونه‌ای که راه حل بسیاری از مشکلات کنونی کشور از جمله در عرصه اقتصادی را نیز استفاده از این الگو است.

شمخانی فرهنگ بسیجی را ناشی از ایجاد هم‌گرایی میان اصناف، قشرهای مختلف مردم و نیروهای مسلح تحت رهبری امام راحل (ره) دانست که در سال‌های دفاع مقدس در گرما و سرما، پیروزی و شکست و در مناطق مختلف و با انگیزه الهی در سال‌های غربت جنگ حضور داشتند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی افزود: این فرهنگ امروزه باید به عنوان سرمایه بی‌بدیل مورد اهتمام و صیانت قرار گیرد و از تجربیات پیشکسوتان دفاع مقدس نیز به عنوان میراث‌داران و بنیان‌گذاران این فرهنگ بیش از پیش بهره‌برداری شده و این فرهنگ ارزشمند به نسل‌های آینده منتقل شود.