نماینده آرامنه در مجلس شورای اسلامی:

بعد از انقلاب اسلامی حقوق اقلیت‌های دینی به خوبی حفظ و تدوین شده است

سیاست داخلی,کارن خانلری

در طول ۹ قرن مهاجرت آرامنه به ایران هیچ‌گاه تحت ستم قرارنداشته و از آزادی اندیشه وعقیده برخوردار بوده‌اند.

نماینده آرامنه در مجلس شورای اسلامی گفت:دشمان امروز این مرز و بوم بدانند، دفاع مقدس نماد یکی از زیبا‌ترین غرایز بقا و تنها گزینه روی میزماست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارن خانلریدر مراسم تجلیل از خانواده شهدا و ایثارگران اقلیت‌های دینی گفت: دفاع مقدس نماد یکی از زیباترین غرایز بقاء و استوار‌ترین عزم یک ملت برای دفاع از مهین خود است.

نماینده آرامنه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایطی کنونی که در قرن مدرن توحش مدرن گسترش یافته است و ما شاهد کشتار‌های جمعی، نسل کشی‌ها و مهاجرت‌های اجباری تحت لوای ملی گرایی و یا یک دست سازی مذهبی هستیم.

خانلری با بیان اینکه، آنچه در سوریه، غزه و درعراق اتفاق می‌افتد نمونه‌هایی از نسل کشی هستند، تصریح کرد: ریشه‌ها این اعمال را باید در استعمار کشورهای اروپایی و آمریکا مشاهد کرد که چگونه علیه سرخ پوستان،قوام‌ و نژاد‌ها در طول تاریخ شکل گرفته است.

نماینده آرامنه در مجلس شواری اسلامی بااشاره به پیوند تاریخی ملت ایران گفت: ما شاهد هستیم در طول ۹ قرن مهاجرت آرامنه به ایران هیچ‌گاه تحت ستم قرارنداشته و از آزادی اندیشه وعقیده برخوردار بوده‌اند.

وی افزود: بعدا از انقلاب اسلامی نیز ما شاهد هستیم که حقوق اقلیت‌های دینی به خوبی حفظ و تدوین شده است، آمار شهدای وایثارگران آن‌ها در مقایسه با کل جمعیت آمار نسبتا قابل ملاحظه‌ای را تشکیل می‌دهد.

خانلری گفت: ایران سرزمینی است که آرامنه درکنار مسلمان درطول تاریخ در آن ریشه دارند و آنها امنیت خود را تحت لوای اسلام یافته‌اند.

وی در پایان گفت: دشمان امروز این مرز و بوم بدانند، دفاع مقدس نماد یکی از زیبا‌ترین غرایز بقا و تنها گزینه روی میز ما است.

کد N519339