مشاور عالی فرمانده نیروی زمینی سپاه:

مدیریت امام راحل در دفاع‌مقدس قوی‏ترین استراتژی دنیا بود

مشاور عالی فرمانده نیروی زمینی سپاه با اشاره به اینکه مدیریت امام در جنگ هشت ساله به‌ عنوان مهمترین و قوی‏ترین استراتژی دنیا قلمداد می‌شود، گفت: امام راحل با دور اندیشی خود به صورت دقیق و حساب شده توانستند به خوبی دفاع‌مقدس را مدیریت کنند تا ایران با تمام صلابت در دنیا استوار باقی بماند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه زنجان، سردار "محمود عباسی" ظهر امروز در همایش فرماندهان گردان به بالا دفاع‌مقدس با بیان این مطلب، اظهار کرد: در جنگ تحمیلی هشت سال دفاع‌مقدس توانستیم با دست خالی ابهت دشمنان که شرق و غرب را متعلق به خود می‎دانستند شکست دهیم و این پیروزی مرهون 250 هزار شهیدی است که جان خود را بر کف دست گرفته و در مقابل دشمن ایستادگی کردند.

وی افزود: به فرموده امام راحل در هشت سال دفاع‌مقدس مرتکب هیچ اشتباهی نشدیم، زیرا توانستیم حقانیت کشورمان را به جهانیان ثابت کنیم تا کشورهای دیگر نیز با تأسی از دفاع‌مقدس ایران، مقابل ظلم و ظالم بایستند که مصادیق بارز این ایستادگی، مردم غزه هستند که در مقابل اسرائیل ایستادگی کرده و به پیروزی رسیدند.

عباسی تصریح کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ارتش عراق به ‌عنوان قدرتمندترین نظام در منطقه حضور داشت و صدام با 12 لشکر زرهی، 35 تیپ مستقل و 35 میلیارد دلار به مرزهای کشورمان حمله کرد که اگر عنایت خداوند نبود ما در همان ابتدا که اکثر شهرهای مرزی را اشغال می‎کرد، شکست می‌‏خوردیم.

در ادامه این جلسه "جمشید انصاری" استاندار زنجان با بیان این مطلب، اظهار کرد: فرماندهان دفاع‌مقدس وظیفه خطیری را در جنگ هشت ساله بر عهده داشتند و توانستند در قالب نیروهای مسلح به قدرت‏نمایی بپردازند که در این میان با آثار مکتوب در قالب خاطره‏‌نویسی رزمندگان دفاع مقدس می‌توانیم ارزش جانفشانی‎های رزمندگان را به خوبی درک کنیم.

وی یادآور شد: ما در دورانی توانستیم در برابر حزب بعث عراق مقاومت کنیم که انقلاب 57 را تازه پشت سر خود گذاشته بودیم. در دفاع‌مقدس با همه کمبودهایی که با آن مواجه بودیم توانستیم بزرگ‌ترین طرح مدیریت اجرا را در جنگ به دست آوریم.

در ادامه این همایش "ناصر دین‎محمدی" مدیرکل تأمین اجتماعی نیروهای مسلح استان اظهار کرد: در طول هشت سال دفاع‌مقدس توانستیم مصادیق بارز مدیریت جهادی را به عرصه نمایش بگذاریم؛ چرا که با امکانات کم و خلوص نیت، رزمندگان جنگ تحمیلی توانستند مقابل دشمن ایستادگی کنند و فرهنگ دفاع‌مقدس را به عنوان سرمایه ارزشمند برای نسل آینده بر جای بگذرانند.

در ادامه امیر سرتیپ خلبان "صرفی" افزود: در جنگ نیروی هوایی کشور نقش خود را بخوبی ایفا کرد تا دشمن به خود اجازه تعدی به خاک مقدس ایران را نداشته باشد.

در پایان این همایش از کتاب "صورت‎های خاکی" به نوشته فرزاد بیات‌موحد که از خاطرات جنگ هشت سال دفاع‌مقدس نگاشته شده بود، رونمایی شد.

انتهای پیام

کد N519284