ترقی در گفتگو با مهر:

سخنرانی روحانی پیامی منطقی به افکار عمومی جهان منتقل کرد/موضع گیری فرانسه و انگلیس برگ برنده را از دولت گرفت

احزاب و تشکلها

معاون امور بین الملل حزب موتلفه اسلامی گفت: این سفر به خصوص به لحاظ متن سخنرانی در اجلاس ابعاد خوب و متن پرباری داشت و توانست از این فرصت پیامی همراه با متانت و منطق به افکار عمومی جهان منتقل کند.

حمید رضا ترقی معاون امور بین الملل حزب موتلفه اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر در ارزیابی از سفر رییس جمهور و سخرانی در سازمان ملل گفت: این سفر به خصوص به لحاظ متن سخنرانی در اجلاس ابعاد خوب و متن پرباری داشت و توانست از این فرصت پیامی همراه با متانت و منطق به افکار عمومی جهان منتقل کند.

وی به بخشی از سخنان روحانی اشاره کرد و گفت: اشاره به اشتباه های غربی ها در حمایت از تروریست ها و هشدار نسبت به وضعیت خاورمیانه و تروریسم در جهان نشان از منطق بالای رییس جمهور دارد.

ترقی همچنین از اینکه رییس جمهور در حین سخرانی در مجمع عمومی سازمان ملل و از همان تریبون جواب نخست وزیر انگلیس را نداده است، انتقاد کرد و گفت: این کمبود در سخنان روحانی نسبت به مواضع و سخنان کامرون کاملا محسوس بود.

به گفته معاون امور بین الملل حزب موتلفه دیدار و ملاقات با نخست وزیر انگلیس براساس محاسبات درستی صورت نگرفته بود و این دیدار جنبه های مثبت سفر را زیر سوال برد.

این عضو حزب موتلفه یاداور شد: در مجموع دیدار های روحانی به لحاظ شخصیت و جایگاه افراد در سطوح بالایی قرار داشت و  نسبت به دیدار با رییس جمهور بولیوی و ونزوئلا ارتقایی در سطح بین المللی بود.

وی افزود: مواضع فرانسه و انگلیس بعد از دیدار با رییس جمهور ایران همراه با سواستفاده و عدم حسن نیت بود و موضع گیری این کشورها برگ برنده را از دولت گرفت و اجازه بهره برداری از این سفر را فراهم نکرد.