جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش:

تمرین مشترک ناوگروه نیروی دریایی ارتش چین و ایران با موفقیت انجام شد

جمهوري چين,ارتش جمهوري اسلامي ايران,نيروي دريايي ارتش

جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: تمرین مشترک ناوگروه هفدهم نیروی دریایی ارتش چین و نیروی دریایی ارتش با موفقیت به پایان رسید.

جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: تمرین مشترک ناوگروه هفدهم نیروی دریایی ارتش چین و نیروی دریایی ارتش با موفقیت به پایان رسید.

امیر دریادار بیغم در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،با اعلام این خبر گفت: معمولا ناوگروه هایی که در ایران پهلو می‌گیرند از توانایی های مختلف نیروی دریایی بازدید دارند و هنگام ترک کشور تمرین مشترکی را با نیروی دریایی کشورمان انجام می دهند.

وی افزود: در این تمرین مشترک، به اهداف خود در این رزمایش دست یافتیم.

به گزارش ایسنا، برای نخستین بار ناوگروه هفدهم نیروی دریایی ارتش چین در منطقه یکم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در بندرعباس پهلو گرفت.این ناوگروه متشکل از رزم‌ناو «چانگ چون» و ناوشکن «چانگ چو» است و در راستای افزایش تعاملات دو کشور چین و ایران در منطقه یکم نیروی دریایی ارتش در بندرعباس پهلو و مورد استقبال مسئولان منطقه قرار گرفت.

این ناوگروه به فرماندهی دریادار هوانگ شین جان در مسیر بازگشت از ماموریت خود در خلیج عدن در ایران پهلو گرفته بود.

ناوگروه بیست و چهارم ارتش جمهوری اسلامی ایران در اسفند ماه سال 91 به چین اعزام شد و پهلوگیری ناوگروه هفدهم نیروی دریایی کشور چین پاسخی به پهلوگیری ناوگروه ایرانی محسوب می‌شود.

چندی پیش نیز ناوگروه سی و یکم ارتش جمهوری اسلامی ایران حمله پنج فروند قایق دزدان دریایی به یک کشتی کانتینربر چینی را در محدوده خلیج عدن دفع کرد. همچنین ناوگروه نیروی دریایی نیز در فروردین 91 یک کشتی چینی را از حمله دزدان دریایی نجات داده بود.

انتهای پیام

کد N518514