چرا جبهه پایداری در جلسات وحدت اصولگرایان شرکت نمی‌کند؟

مجلس شوراي اسلامي,جبهه پايداري

یک عضو جبهه پایداری انقلاب اسلامی، عدم حضور این تشکل در جلسات وحدت اصولگرایان را به دلیل روشن نبودن میزان تاثیر و نتیجه‌بخش بودن این جلسات عنوان کرد و در عین حال گفت که به صورت تشکیلاتی از جبهه پایداری برای حضور در این جلسات دعوت به عمل نیامده است.

سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره اینکه چرا جبهه پایداری در جلسات وحدت اصولگرایان شرکت نمی‌کند؟ گفت: در حال حاضر در مجموعه اصولگرایان هر کدام از عزیزان بر اساس دلسوزی که دارند به دنبال ایجاد وحدت هستند پیش از آنکه در مورد مکانیزم آن گفت‌وگو کنند.

وی افزود: جلساتی که از سوی آقای تقوی برگزار می‌شود تنها جلسه‌ای نیست که تحت عنوان وحدت اصولگرایان شکل می‌گیرد بلکه جلسات زیادی تحت این عنوان تشکیل می‌شود و این شکل خوبی نیست بلکه ابتدا باید بزرگان جمع شوند و با هم به مکانیزمی برسند و ذیل آن مکانیزم این جلسات را تعریف کنند.

این عضو جبهه پایداری انقلاب اسلامی ادامه داد: هیچ وقت به عنوان جبهه پایداری، دعوتی صورت نگرفته البته افراد دعوت شدند اما به صورت تشکیلاتی دعوتی به عمل نیامده است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه جبهه پایداری نشست‌هایی را با جمعیت ایثارگران، رهپویان و سایر گروه‌های اصولگرا به صورت تشکیلاتی داشته و در حال تهیه سند وحدت است، گفت: ممکن است بزرگان بگویند فلان شخص از جبهه پایداری بیاید اما معلوم نیست که آن فرد از طرف تشکیلات نمایندگی داشته باشند اما وقتی رسما از تشکیلات خواسته شود، نماینده خودش را معرفی می‌کند.

این عضو جبهه پایداری انقلاب اسلامی درباره برخی اظهارات مبنی بر اینکه این تشکل تمایلی به حضور در جلسات وحدت اصولگرایان ندارد، خاطرنشان کرد: موضوع تمایل یا عدم تمایل ما به حضور در این جلسات نبوده بلکه برای ما روشن نبود که جلسات چقدر موثر خواهد بود و به نتیجه می‌رسد.

قاضی زاده هاشمی تصریح کرد: جامعه روحانیت مبارز نیز تاکنون نگفته که مسئولیت این جلسات را قبول می‌کند و این جلسات از طرف این تشکل برگزار می‌شود. طبعا اگر جامعتین بگویند که جلسات از طرف آنها برگزار می‌شود شرایط فرق می‌کند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: بزرگانی از باب دلسوزی و نگرانی جلساتی را برگزار می‌کنند اما به دلیل اینکه این جلسات رسمی نیست و چارچوب کاملا روشنی ندارد ما نمی‌دانیم باید چکار کنیم البته امیدواریم کم‌کم این چارچوب شکل بگیرد و گروه‌ها دور هم جمع شوند و به سازوکاری برسند که بر اساس آن با هم همکاری کنند.

این عضو جبهه پایداری انقلاب اسلامی درباره اینکه آیا این تشکل محوریت جامعتین برای وحدت اصولگرایان را قبول دارد؟ تاکید کرد: ما در مورد جامعتین بحثی نداریم اما مشکل وقتی پیش می‌آید که می‌خواهیم مصداق انتخاب کنیم. اگر مصادیق جامعیت کافی را داشته باشند ما از آنها حمایت می‌کنیم و اگر نداشته باشند به وظیفه‌مان عمل می‌کنیم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه این تشکل منشور اصولگرایی که توسط جامعتین نوشته شده و به امضای مهدوی کنی و یزدی رسیده را قبول دارد، گفت: ما از همه می‌خواهیم به این منشور عمل کنند همان‌طور که ما خود را پایبند به آن می‌دانیم و امیدواریم اصولگرایان در انتخابات آینده به وحدت برسند.

انتهای پیام

کد N518479