تاکید آیت‌الله موسوی‌اردبیلی بر کاربردی‌تر شدن فعالیت‌های جهاددانشگاهی

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي موسوي اردبيلي,جهاد دانشگاهي

آیت‌الله موسوی‌اردبیلی فعالیت‌های جهاد دانشگاهی را خوب ارزیابی و بر کاربردی‌تر شدن نتایج این فعالیت‌ها در میان اجتماع تأکید کرد.

آیت‌الله موسوی‌اردبیلی فعالیت‌های جهاد دانشگاهی را خوب ارزیابی و بر کاربردی‌تر شدن نتایج این فعالیت‌ها در میان اجتماع تأکید کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار رئیس و مسئولین جهاد دانشگاهی کشور اظهار کرد: مردم از جهاد دانشگاهی انتظار دارند تا با وجود تمامی تلاش‌ها و زحماتی که دارند‏ نتیجۀ ملموس آن را به جامعه تحویل دهند، برای مثال چه زمانی خواهد آمد که یک بیمار ایرانی برای درمان مریضی خود برای عمل جراحی دیگر به خارج از کشور مراجعه نکند.

وی افزود: ما باید توان و قابلیت‌های خود را بشناسیم و نه تنها در پزشکی بلکه در تمام زمینه‌ها خودکفا بوده و در داخل کشور مشکلات را برطرف سازیم.

موسوی‌اردبیلی با تأکید بر استفاده و مراجعه به نیروهای متخصص داخلی گفت: برای مثال هر وقت که یک پزشک از خارج به کشور می‌آید همگی سعی در مراجعۀ به او می‌کنند در صورتی که ممکن است بسیاری از نیروهای داخلی بتوانند در حد و اندازۀ آن متخصص خارجی ایفاء نقش کنند؛ بنابراین باید سعی شود از متخصصین و نیروهای داخلی حمایت بیشتری صورت گیرد.

این مرجع تقلید در پایان توفیقات مسئولین جهاد دانشگاهی و همۀ خادمین مردم را از خداوند منان خواستار شد.

به گزارش ایسنا در ابتدای این دیدار که در تاریخ 1393/7/3 برگزار شد، دکتر طیبی رئیس جهاد دانشگاهی‏‏ کشور،‏‏ با تسلیت سالروز شهادت امام نهم (ع)‏ در گزارشی اجمالی دربارۀ فعالیت‌های جهاد دانشگاهی گفت: جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد انقلابی و مولود انقلاب از سال 59 فعالیت خود را آغاز کرد و حوزۀ اصلی کاری آن در زمینۀ توسعه فعالیت‌های فرهنگی‏، فناوری،‏ پژوهشی و اشتغال آفرینی برای دانشجویان است.

طیبی افزود: هدف نهایی فعالیت‌های جهاد دانشگاهی، الگوسازی توان کشور برای توسعۀ فعالیت‌های فرهنگی‏ علمی و فناورانه و همچنین تجاری‌سازی نتایج آنها در راستای دستیابی به یک اقتصاد متکی بر تولید ملی و بر اساس دانش داخلی است.

وی دربارۀ فعالیت‌های انجام شدۀ جهاد دانشگاهی گفت: بحمدالله فعالیت‌های خوبی در صنایع و حوزه‌های مختلف تا به حال توسط این جهاد به انجام رسیده است و رویکرد اصلی در این فعالیت‌ها تعمیق ارزش‌های اسلامی و انقلابی در بین دانشجویان و همین طور ترویج روحیۀ کار و امید به آینده در میان آنهاست.

رئیس جهاد دانشگاهی کشور پیشرفت در زمینۀ توسعۀ علمی و فعالیت‌های فناورانه‏، پیشرفت‌های حوزۀ پزشکی مانند بحث درمان ناباروری‏، بحث سلول‌های بنیادی و امیدواری به درمان بیماری‌های لاعلاج،‏ اشتغال‌آفرینی و ده‌ها حوزۀ دیگر را حاصل فعالیت‌ها و تلاش‌های جهاد دانشگاهی بیان کرد.

وی نقش مراجع تقلید و علما را در راستای تشویق و دعوت همکاری‌های بیشتر با جهاد دانشگاهی مهم ارزیابی کرد و گفت: عالمان دین و مراجع عظام تقلید با توجه به نفوذ کلامی که در میان اقشار مختلف جامعه دارند،‏ می‌توانند توصیه‌هایی در راستای سرازیر شدن منابع مالی در مؤسسات خیریه‌های تحقیقاتی داشته باشند که می‌تواند به توسعۀ کشور سرعت بیشتری ببخشد.

رئیس جهاد دانشگاهی کشور نصایح و توصیه‌های مراجع تقلید به متمکنین حوزۀ جهاد دانشگاهی را کمک به توسعۀ بیشتر کشور عنوان کرد.

انتهای پیام

کد N518420