درخواست بان‌ کی‌ مون از لبنان برای انتخاب فوری رئیس‌جمهور جدید

انتخابات,لبنان

دبیرکل سازمان ملل مجددا از مسوولان لبنانی خواست رئیس جمهور جدید کشورشان را انتخاب کنند.

دبیرکل سازمان ملل مجددا از مسوولان لبنانی خواست رئیس جمهور جدید کشورشان را انتخاب کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی النشره، بان‌ کی‌ مون دبیرکل سازمان ملل، در نشست وزارتی دوستان لبنان اظهار کرد: توانایی لبنان برای پایداری در مقابل این طوفان ایجاب می‌کند که تمامی نهادهای این کشور عملکرد کارآمدی داشته باشند. در حال حاضر چهار ماه از پایان دوره ریاست جمهوری میشل سلیمان رییس جمهوری سابق لبنان می‌گذرد و پارلمان کنونی تنها دو ماه وقت دارد تا رییس جمهور جدید را انتخاب کند چرا که تا دو ماه دیگر دوره این پارلمان نیز پایان می‌یابد.

وی افزود: من تمام رهبران لبنان را به این مساله ترغیب می‌کنم که وارد مذاکرات شده و برای انتخاب رییس جمهور جدید از برخی از مواضع خود کوتاه بیایند و بیش از این تاخیر نکنند.

وی در سخنان خود در آغاز نشست دوستان لبنان که در حاشیه نشست‌های مجمع عمومی سازمان ملل برگزار شد، اظهار امیدواری کرد که این پیام انعکاسی در لبنان و گروه‌های اصلی لبنان داشته باشد.

وی همچنین از نقش نیروهای مسلح لبنان و نیروهای سازمان ملل در لبنان "یونیفل" جهت حفظ آرامش، قدردانی کرد، اما گفت: نیروهای مسلح لبنان و نیروهای یونیفل با پیامدهای ناشی از بحران سوریه از جمله حملات تروریستی و اقدامات وحشیانه‌ گروه‌های تندرو مواجه هستند و به همین دلیل نیاز مبرمی برای افزایش توانایی آنها جهت مقابله با این چالش‌ها وجود دارد.

بان‌ کی‌ مون همچنین اعلام کرد که لبنان بزرگترین کشوری است که آوارگان را در اراضی خود جای داده است اما لبنان بسیار کمتر از کمک‌هایی که باید دریافت کند، دریافت کرده است.

انتهای پیام

کد N518281