امینی: دولت نباید شعار اعتدال را رها کند

دولت,اعتدال

نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: دولت نباید شعار اعتدال را رها کند.

نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: دولت نباید شعار اعتدال را رها کند.

جهانبخش امینی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: آقای روحانی پارسال شعار خوبی را مطرح کرد و فکر می‌کنم برای ادامه یافتن آن دولت نباید امسال این شعار را رها کند. در کنار اعتدال است که می‌توان به ثبات اقتصادی و سیاسی دست یافت.

نماینده دوره‌های هفتم و هشتم مجلس در پاسخ به این سوال که دولت چقدر توانسته به اشاعه اعتدال بپردازد، یادآور شد: این مساله در زمینه‌های مختلف متفاوت است. مثلا در بحث مدیریت، اعتدال در بعضی جاها دیده نمی‌شود. بعضی مدیرانی که همخوانی با تفکر دولت که همان آرامش است نداشته‌اند بر سر کار هستند و در جاهایی تندروی می‌کنند یا به صورت سلیقه‌ای عمل می‌کنند یا بعضی نیروهایی که از گذشته باقی مانده‌اند و در راستای اعتدال حرکت نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه در مسائل بین‌المللی دولت به خوبی مشی اعتدال را عملی کرده است، خاطرنشان کرد: در مذاکرات و نحوه تعامل با جهان دولت در جلوگیری از تنش موفق عمل کرده و صف‌بندی موضع‌گیری‌های تندی که علیه ما به وجود آمده بود، کمتر شده است. همچنین ثباتی که در جامعه از نظر مسائل اجتماعی، سیاسی و مخصوصا اقتصادی به وجود آمده نشان از مشی اعتدال دارد.

امینی در پایان اظهار کرد: مردم دوست دارند در فضایی زندگی کنند که دغدغه‌های اقتصادی آزارشان ندهد. حسن این دولت این است که با اعتدالش و تعاملی که برقرار می‌کند بتواند این فضای آرامش را در جامعه ایجاد کند. البته ضعف‌هایی هم وجود دارد که دلسوزان تلاش می‌کنند در راستای قوی شدن نظام آن نقاط ضعف را مطرح کنند تا دولت با توانمندی و انرژی بیشتری بتواند امورات کشور را پیش ببرد.

انتهای پیام

کد N518246