افتتاحیه نمایشگاه بین اللمللی گردشگری 2014 ژاپن با حضور ایران

سایر حوزه ها

نمایشگاه بین المللی گردشگری 2014 ژاپن روز جمعه 4 مهرماه 1393 در محل سالن نمایشگاه‌های بین‌المللی توکیو "بیگ سایت" آغاز بکار کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، نمایشگاه بین المللی گردشگری 2014 ژاپن روز جمعه 4 مهرماه 1393 در محل سالن نمایشگاه‌های بین‌المللی توکیو "بیگ سایت" آغاز بکار کرد.

در این نمایشگاه بین المللی سه روزه  موسسات شرکت کننده شامل سازمان های ملی و منطقه ای گردشگری، خطوط هواپیمایی، آژانس های مسافرتی و شرکت های حمل و نقل بیش از 150کشور، بالغ بر 1500 غرفه به عرضه جاذبه های گردشگری در کشورهای خود و نیز خدماتی که بخشهای مختلف صنعت گردشگری نظیر ایرلاین‌ها، هتلها و تورگردان‌ها برای جذب گردشگران ارایه می کنند، می پردازند.

هدف اصلی نمایشگاه 2014 ژاپن ترویج تقاضا برای سفر و افزایش آن می باشد و مصمم است که این صنعت را به یکی از بزرگترین رویدادهای گردشگری در آسیا تبدیل نمایند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در توکیو در جریان بازدید از غرفه کشورمان در این نمایشگاه ضمن مهم دانستن این نمایشگاه گفت: نمایشگاه بین المللی گردشگری ژاپن مهم است زیرا که ژاپن یکی از قطب های گردشگری منطقه شرق آسیاست. این کشور سال های گذشته پذیرای حدود 8 میلیون گردشگر از کشورهای دیگر بوده و به طور متوسط هر ساله حدود 18 میلیون نفر بازدید کننده ژاپنی به کشورهای دیگر مسافرت می نمایند که بخش عمده ای از آنها توریست می باشند اما کسانی که به ایران سفر می نمایند فقط حدود ده هزار گردشگر می باشند که سهم بسیار اندکی می باشد. ایشان خواستار حمایتهای بیشتر سازمان های مرتبط بخصوص سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشکری کشورمان جهت برنامه ریزی بهتر برای جذب گردشگر از منطقه شرق آسیا بخصوص کشور ژاپن گردید.

نظرآهاری لازمه تحقق این امر را برقراری مجدد خط پرواز مستقیم میان تهران- توکیو دانست و خبر داد در حال حاضر تلاشهای در حال انجام است تا با حمایتی که از آن صورت خواهد گرفت پرواز مستقیم هم برقرار گردد. سفیر کشورمان دیگر عوامل جذب توریست را احداث هتل ها و تورهای مناسب و تبلیغات رسانه ای دانست.