یک نماینده مجلس: انتخابات پیش رو پرحاشیه خواهد بود

انتخابات مجلس دهم

نماینده مردم سنندج معتقد است که مجلس دهم نسبت به مجالس قبلی متفاوت است زیرا در این مجلس لیست ها و افکار سیاسی حضور پرنگ تری حتی در شهرهای کوچک خواهند داشت و انتخابات در این شهر ها دیگر قومی و قبیله ای نیست.

سالار مرادی نماینده مردم سنندج،دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرآنلاین در خصوص پیش بینی چینش سیاسی مجلس دهم با توجه به تغییرات سیاسی دولت یازدهم گفت: پیش بینی کردن وضعیت انتخابات بعدی مقداری مشکل است ولی با توجه به رایی که مردم به دولت اعتدال درانتخابات ریاست جمهوری یازدهم داده اند، احتمالا انتخابات مجلس نیز به همان سمت خواهد رفت.
این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: اقبال مردم و گرایش به یک مجلس معتدل و میانه رو است که نه به سمت اصلاح طلبی حرکت کند و نه خیلی رادیکال باشد.
وی افزود: مردم به دنبال همان اعتدال در چارچوب نظام وقانون اساسی و طیفی هستند که بتواند و بخواهد که خدمت کند.
این عضومستقل مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این که اصلاح طلب ها در چه صورتی می توانند در انتخابات مجلس موفق شوند و شرایط به فعلی که دارند به وحدت خواهند رسید،گفت: من نمی توانم این سوال را پاسخ دهم، زیرا دروضعیتی که اصلاح طلبان دارند باید حداقل چرخشی در گفتمانشان در حوزه ی انتخابات ایجاد شود.
وی ادامه داد:این چرخش به این معنی است که بر روی آن مقدار نکات مشترکی که دارند، تاکید کرده و از چند دستگی پرهیز کنند. در نهایت اگر چند دسته شوند به هر حال برنده انتخابات نخواهند بود.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که همین مساله در مورد اصولگرایان نیز صادق است خاطر نشان کرد: اصول گرایان در انتخابات ریاست جمهوری تجربه خوبی داشته اند و به هر حال بحث های مربوط به ائتلاف سه گانه و تعهداتی که داشتند از اهمیت زیادی برخوردار است.
وی ادامه داد: به هر حال دولت روحانی دولتی اصول گرا است یا معتدل نزدیک به اصلاح طلبی است.می توانیم چنین تعریفی از این دولت داشته باشیم.
مرادی تاکید کرد: حرکت برمدار عقلانیت، مصلحت همه ی جریانات سیاسی است تا بتوانند به اندازه ی پایگاه اجتماعیشان از قدرت ملی بهره مند شوند.
وی در خصوص سمت و سوی فضای کلی انتخابات آینده ی مجلس نیز گفت:انتخابات مجلس نهم پیچیده تر از انتخابات های قبل خواهد شد زیرا علاوه بر نمایندگان فعلی کاندیدای اصول گرا و کاندیدای معتدل، حضور پررنگ جریان اصلاح طلبی را نیز در انتخابات خواهیم داشت.
نماینده مردم دیواندره،سنندج و کامیاران افزود: بستگی دارد که تا چه اندازه فضای کشور مهیای حضور بعضی از چهره ها و شخصیت ها باشدکه از یک سوی خودشان می توانند اعتماد سازی کنند و از سوی دیگر اعتمادی که نظام می تواند به این ها داشته باشد.
این عضو مجلس نهم گفت: به نظر من در استان های کوچک که تا به حال سیاسی نبوده اند نیز سیاسی خواهند شد زیرا در انتخابات آینده مجلس در شهرهای کوچک لیست ها و فکرها و نه آرای قومی و قبیله ای رای می آورند.
وی افزود:انتخابات مجلس دهم پر حاشیه خواهد بود.

/2927

کد N518063