ظریف:

سلاح هسته‌اى بزرگترین تهدید علیه بشریت است

سیاست خارجی

وزیر امور خارجه كشورمان كه به نمایندگى از سوى كشورهاى عضو جنبش عدم تعهد در این نشست سخن مى‌گفت، ابراز امیدوارى کرد تا این اقدام، گام موثرى جهت جلب توجه جامعه بین‌المللى نسبت به خطرات سلاح‌هاى هسته‌اى از یكسو و منافع خلع سلاح هسته اى براى توسعه كشورها و همچنین صلح و امنیت جهانى از سوى دیگر، به حساب آید.

وزیر امور خارجه كشورمان كه ریاست دوره‌اى جنبش عدم تعهد را برعهده دارد، صبح امروز به وقت نیویورك در نشست غیررسمى مجمع عمومى كه به مناسبت گرامیداشت اولین روز بین‌المللى محو كامل سلاح‌هاى هسته‌اى برگزار گردید، شركت کرد.

به گزارش ایلنا، محمدجواد ظریف كه به نمایندگى از سوى كشورهاى عضو جنبش عدم تعهد در این نشست سخن مى‌گفت، ابراز امیدوارى کرد تا این اقدام، گام موثرى جهت جلب توجه جامعه بین‌المللى نسبت به خطرات سلاح‌هاى هسته‌اى از یكسو و منافع خلع سلاح هسته اى براى توسعه كشورها و همچنین صلح و امنیت جهانى از سوى دیگر، به حساب آید.

وی با تاكید بر اینكه سلاح هسته‌اى بزرگترین تهدید علیه بشریت بشمار مى‌رود، خلع سلاح هسته‌اى را مهمترین اولویت جنبش عدم تعهد دانست و افزود: كشورهاى دارنده سلاح هسته اى بالاترین مسئولیت را در این زمینه برعهده دارند.

وزیر امور خارجه كشورمان با یادآورى ضرورت اجراى كامل تعهدات اعضاى جنبش عدم تعهد براى ایجاد خاورمیانه عارى از سلاح هسته‌اى تاكید كرد: تنها ضمانت قطعى براى عدم استفاده از سلاح هسته‌اى، محو كامل این سلاح‌ها در جهان است. 

کد N517871