امیر حاتمی:

ایران به یک قدرت موثر در جهان تبدیل شده است

سیاست داخلی,ا

نیروهای مسلح ما امروز قادر هستند با موشک‌های ساخت صنایع دفاعی کشور هر نقطه تهدیدکننده‌ای را در دریا، ‌خشکی، فاصله دور و با دقت بالا منهدم کنند و من تردید ندارم در حوزه‌های دیگری که دشمن ما را تهدید کرده با عزم ملی می‌توانیم به این خودکفایی برسیم.

جانشین وزیر دفاع تاكید كرد: قدرت علمی و فناورانه کشور در کنار ژئوپلوتیک ویژه ایران و هر دوی آنها در کنار ایدئولوژی اسلام ناب محمدی باعث شده جمهوری اسلامی به یک قدرت موثر در جهان تبدیل شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، امیر سرتیپ امیر حاتمی طی سخنانی در پیش از خطبه نماز جمعه این هفته تهران ابتدا با تبریک هفته دفاع مقدس گفت: این حماسه عظیم و حادثه بزرگ راه درخشان فراروی همه ماست و ما می‌توانیم با اتکا به درس‌ها و عبرت‌های آن در همیشه تاریخ سرافراز زندگی کنیم.

وی با بیان اینكه نام شهیدان عزیز ما که زینت‌بخش خیابان‌ها و کوچه‌هاست، اظهار داشت: این فقط یک بزرگداشت نیست، بلکه یک توجه و یادآوری لحظه به لحظه برای ماست که ای مردم ایران اگر امروز با آسودگی و امنیت زندگی می‌کنید روزی این جوانان برای بدست آوردن آن جان خود را کف دستشان گذاشتند.

جانشین وزیر دفاع با تاكید بر اینكه اگر امروز رئیس جمهور و وزارت خارجه می تواند با صلابت در عرصه جهانی از حقوق مردم ایران دفاع کند به برکت نام‌ها و خون‌های شهداست، یادآور شد: همه جهانیان می‌دانند که امروز مردم و مسئولان جمهوری اسلامی صدها برابر بیشتر از دوران دفاع مقدس ارزش ایستادگی را می‌دانند.

حاتمی تاكید كرد: اگر امروز کسی حماقتی کند و نظر سوئی به جمهوری اسلامی داشته باشد بهتر و قدرتمندتر از آن دوران از خود دفاع می‌کند.

وی با بیان اینکه ما از نظر مولفه‌های قدرت بسیار قدرتمندتر از دوران دفاع مقدس قرار داریم، تصریح كرد: ما در آن زمان در نیروهای مسلح از یک طرف با عده‌ای مواجه بودیم که برای مصادره انقلاب، می‌خواستند ارتش را تضعیف کنند که البته تدبیر به موقع امام(ره) آن را خنثی کرد. از طرف دیگر، نهادهای انقلاب به ویژه سپاه پاسداران که بعدها یک بازوی مهم برای کشور شد، آن روزها مراحل تکوین و تشکیل خود را می‌گذراندند

جانشین وزیر دفاع با یادآوری اینكه عده‌ای ‌عناصر خودفروخته با تحریک دشمن به دنبال ضربه زدن به انقلاب اسلامی بودند، خاطرنشان كرد: در همان ایام، ارتش صدام با همکاری غرب به ایران حمله کرد تا برای انقلاب اسلامی مانع ایجاد کنند غافل از اینکه که ملت ایران یک عمر مشق پیروزی خون برشمشیر کرده‌اند.

حاتمی با بیان اینکه امروز نسلی در ایران زندگی می‌کنند که صحنه‌های دفاع مقدس و پیروزی خون بر شمشیر را درک کرده است، ابراز داشت: امروز این سوال را می‌شود پرسید که صدام و کسانی که می‌گفتند این جنگ به پایان نمی‌رسد مگر ایران اسلامی منهدم شود،‌ کجا هستند؟ امروز صدام در اسفل‌السافلین و ملت ایران در اوج قدرت است و امام و شهیدان ما عند ربهم یرزقونند.

وی ادامه داد: امروز بحمدالله با بصیرتی که ایجاد شده به خوبی مسائل دنیا را درک می‌کنیم. اگر دیروز کشورهای سلطه‌گر می‌توانستند افرادی را در گوشه‌ای از کشور فریب دهند، امروز مردم به لطف امام (ره) و مقام معظم رهبری تحت تاثیر دروغ و فریب قرار نمی‌گیرند و مراقب حقوق و ارزش‌های خود هستند. امروز آن ضرب‌المثل ایرانیان که هر شر و بدی زیر سر انگلیسی‌هاست درباره سلطه‌گرایان به ویژه آمریکا یک فرهنگ و یک واقعیت شده است؛ چرا که در دفاع مقدس و با اتکا به تجربه‌های آن، دیدیم که سلطه‌گرایان چیزی جز منافع خود را دنبال نمی‌کنند.

جانشین وزیر دفاع با اشاره به تشكیل ائتلاف علیه تروریسم داعش از سوی كشورهای غربی عنوان كرد: اینکه گروه خودساخته‌ای به نام داعش را تجهیز می‌کنند و از طرفی ائتلافی علیه آن راه می‌اندازند و گروه‌های دیگری را ایجاد می‌کنند ناشی از همین نگاه است، ولی ملت ایران این مسائل را درک می‌کند و این درک، ملت ایران را بسیار قدرتمندتر از آن روزها کرده است.

حاتمی با تاكید بر اینكه کشور ما در سایه رهبری مقام عظمای ولایت به سمت قله‌های علمی حرکت کرده است، بیان كرد: امروز بحمدالله ما در رتبه پانزدهم علمی دنیا قرار داریم. هر چند جایگاه ایران بسیار فراتر از این رتبه است اما با همین جایگاه بسیار تواناتر از دوران دفاع مقدس هستیم.

وی در ادامه به تحریم‌های صورت گرفته از سوی غرب اشاره كرد و گفت: نکته‌ای وجود دارد و آن این است که در هر نقطه‌ای که ما تحریم شدیم در همان نقطه ما به خودکفایی رسیدیم و نیروهای مسلح و صنعت دفاعی مصداق بارز آن است. امروز با همت جوانان شایسته ملت ایران در ارتش، سپاه و وزارت دفاع و با اتکا به علم و فناوری درون‌زا می‌توانیم هر آنچه که مورد نیاز کشور است را تولید و تأمین کنیم.

جانشین وزیر دفاع با تاكید بر اینکه این توان در دوران تحریم ایجاد شده و هیچ تحریمی نمی‌تواند آن را متوقف کند، اظهار داشت: امروز نیروهای مسلح پر توان جمهوری اسلامی ایران تحت فرماندهی مقام معظم رهبری نسبت به همه ارتش‌های جهان قوی، مومن و شریف‌ترین نیروها را در خود جای داده است که با آموزش‌ها و تجهیزات بومی و پشتوانه مردم و قدرت لایزال الهی هر تهدیدی علیه این سرزمین مقدس ایران را به شدیدترین شکل محکوم به شکست می‌کند.

حاتمی با یادآوری اینكه قدرت علمی و فناورانه کشور در کنار ژئوپلوتیک ویژه ایران و هر دوی آنها در کنار ایدئولوژی اسلام ناب محمدی باعث شده جمهوری اسلامی به یک قدرت موثر در جهان تبدیل شود، تاكید كرد: ‌ترکیب هنرمندانه مثلث سه گانه قدرت علمی، ژئوپلوتیک ویژه و ایدئولوژی اسلامی با رهبری الهی و مقتدرانه رهبر انقلاب اسلامی اثری چند برابر دارد.

وی با بیان اینكه ‌ما امروز در حوزه دفاعی می‌توانیم در همه عرصه‌های زمین، ‌هوا، ‌دریا و فضای سایبر قدرت نظامی کشور و نیروهای مسلح‌مان را به خوبی پشتیبانی کنیم، خاطرنشان كرد: خوب است این موضوع را با افتخار به عرض ملت شریف ایران برسانم که نیروهای مسلح ما امروز قادر هستند با موشک‌های ساخت صنایع دفاعی کشور هر نقطه تهدیدکننده‌ای را در دریا، ‌خشکی، فاصله دور و با دقت بالا منهدم کنند و من تردید ندارم در حوزه‌های دیگری که دشمن ما را تهدید کرده با عزم ملی می‌توانیم به این خودکفایی برسیم.

کد N517655