پس از دیدار با روحانی

وزیر خارجه آلمان: هیچ‌گاه تا این اندازه به حصول توافق هسته‌ای نزدیک نبوده‌ایم

ايران,مذاكرات ايران و گروه 1 5,آلمان,توافق ژنو,توافق جامع هسته‌اي,مذاكرات هسته‌اي

وزیر امور خارجه آلمان پس از دیدار با رئیس‌جمهور کشورمان در نیویورک گفت: مناقشه بر سر برنامه هسته‌ای ایران باید یک بار و برای همیشه پایان یابد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، فرانک والتر اشتاین مایر، وزیر امور خارجه آلمان روز پنج شنبه در گفت‌و‌گو با خبرنگاران در نیویورک در خصوص مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5‌ اظهار کرد: ما هیچ گاه تا این اندازه به حصول توافق هسته‌ای نزدیک نبوده‌ایم اما حقیقت این است که آخرین مرحله مذاکرات که هم اکنون پیش روی ما است سخت ترین بخش آن است.

وزیر امور خارجه آلمان که در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل با دکتر حسن روحانی رئیس جمهور و هیأت ایرانی در نیویورک دیدار کرده است به خبرنگاران گفت: اختلافات بر سر برنامه هسته‌ای ایران باید یک بار و برای همیشه حل شود.

اشتاین مایر همچنین یادآور شد: هنوز موانعی وجود دارد که باید آنها را برطرف کنیم اما نباید برای حل این مسئله زمان را از دست دهیم.

وی تأکید کرد: اکنون زمان آن است که به این اختلافات پایان دهیم. من امیدوارم که ایران با توجه به وضعیت موجود در دنیا و وضعیت خاورمیانه بداند که شکست مذاکرات مجاز نیست.

به گزارش رویترز پیشرفت‌هایی در این دوره از مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 شامل آمریکا، روسیه ، چین، انگلیس ، فرانسه و آلمان حاصل شده است.

کشورهای غرب ایران را به تلاش برای دستیابی به ظرفیت تولید سلاح هسته‌ای متهم می‌کنند این در حالی است که تهران همواره این اتهامات را رد و تأکید می‌کند که برنامه هسته‌ای اش تنها برای اهداف صلح‌آمیز و استفاده های پزشکی دنبال می‌شود .

مذاکره کنندگان هسته‌ای هم اکنون در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل در حال برگزاری نشست های متعدد و رایزنی برای پایان دادن به نگرانی ها در باره برنامه هسته‌ای ایران و تحریم های بین المللی علیه این کشور هستند.

انتهای پیام

کد N517300