نخست‌وزیر ژاپن: داعش نظام بین‌المللی را تهدید می‌کند

نخست‌وزیر ژاپن در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد اعلام کرد که کشورش همچنان نسبت به همکاری نزدیک با جامعه بین‌المللی متعهد است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی سازمان ملل متحد شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن در ابتدای سخنان خود به شیوع بیماری ابولا پرداخت و گفت که دولت ژاپن بیشترین تلاش خود را برای مبارزه با این بیماری به کار بسته است. وی در ادامه خواهان آن شد که جامعه بین‌المللی در راستای مبارزه با این بیماری اقدام کند.

نخست وزیر ژاپن به وضعیت خاورمیانه پرداخت و اعلام کرد: در حال حاضر خاورمیانه منطقه‌ای ناآرام است. ژاپن در رابطه با فعالیت‌های داعش که بسیار توسعه یافته بر این باور است که این گروه تهدیدی جدی برای نظام بین‌المللی به شمار می‌آید.

نخست‌وزیر ژاپن گفت، آنچه از اهمیت بسزایی برخوردار است، جلوگیری از ریشه‌ افکندن افراط‌گرایی و واکنش به بحران انسانی ناشی از فعالیت‌های تروریستی است. شینزو آبه اظهار کرد که ژاپن در این خصوص 50 میلیون دلار برای کمک‌های انسان‌دوستانه اختصاص داده است.

نخست‌وزیر ژاپن با تاکید بر اهمیت ثبات در اوکراین گفت که توکیو کمک اقتصادی یک و نیم میلیون دلاری به این کشور اختصاص داده است.

وی در اظهارات خود به موضوع کره شمالی نیز پرداخت و گفت که ژاپن با کشورهای مختلف برای یافتن راهکاری همه جانبه جهت حل موضوع هسته‌ای کره شمالی همکاری می‌کند.

انتهای پیام

کد N517173