عراقچی: مذاکرات در 10 روز گذشته پیشرفتی نداشته است

سیاسی

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان گفت: مذاکرات هسته‌ای در 10 روز گذشته پیشرفت قابل توجهی نداشته است.

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان گفت: مذاکرات هسته‌ای در 10 روز گذشته پیشرفت قابل توجهی نداشته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان روز پنج‌شنبه اعلام کرد: امیدوار بودیم در فرصت برگزاری مجمع عمومی سازمان ملل مذاکرات هسته ای پیشرفت داشته باشد اما این اتفاق هنوز نیفتاده است.

عراقچی گفت که مذاکرات هسته ای به نقطه نفس گیری رسیده است و دو طرف وارد بسیاری از جزئیات شده اند ولی هنوز در مسائل کلیدی نتوانسته اند به راه حل های مورد قبول دست یابند.

این عضو تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان خاطرنشان کرد: مردم منتظر اخباری از این مذاکرات هستند اما در عین حال مشی ما پافشاری بر حقوق و عبور نکردن از خط قرمزهاست.

معاون وزیر امور خارجه که با شبکه خبر گفت وگو می کرد، تاکید کرد که به هیچ وجه از حقوق هسته ای و خطوط قرمز عدول نمی کنیم و اگر با حفظ حقوق هسته ای و خطوط قرمز بشود راه حل هایی یافت که نگرانی ها را رفع کند آمادگی آن را داریم.

وی افزود: هرگز میز مذاکره را رها نمی کنیم اما یک قدم هم از حقوق ملت ایران عقب نشینی نخواهیم کرد.

بنا بر گزارش واحد مرکزی خبر، اظهارات عراقچی در حالی صورت گرفت که ساعتی بعد از آن وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرده است در مذاکرات هسته ای با ایران پیشرفت حاصل شده است و در صورت دستیابی به توافق، تحریم ها به حال تعلیق در خواهد آمد.

مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 از 26 شهریور در نیویورک آغاز شده است و هنوز خبری از پیشرفت در این مذاکرات از سوی دو طرف منتشر نشده است.

بر اساس گزارش رسانه ها، قرار است ساعت 18 روز پنج‌شنبه به وقت نیویورک محمد جواد ظریف و جان کری با حضور کاترین اشتون با یکدیگر در هتل والدورف دیدار کنند.

به گزارش ایسنا، به نظر می‌آید علاوه بر مباحث محتوایی، چگونگی ادامه مذاکرات نیز در این دیدار به ویژه درباره برگزاری نشست وزیران خارجه ایران و 1+5 در نیویورک تصمیم گیری خواهد شد.

انتهای پیام

کد N517125