موحدی کرمانی: امام (ره) یک ملت مدافع ساخت

موحدي‌كرماني

یک عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: در زمان ما امام (ره) توانست یک ملت مدافع بسازد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، آیت‌الله موحدی کرمانی در مراسم دومین سالگرد درگذشت آیت‌الله محی‌الدین انواری اظهار کرد: یکی از خدمات پیامبران، اهل بیت و پس از آنان علمای ربانی، ساختن مؤمنان مدافع است و امام(ره) در زمان ما توانست یک ملت مدافع بسازد؛ ملتی که ایستاد، مقاومت کرد، شهید داد، زندان رفت و شکنجه شد تا بالاخره شاه را ساقط کرد و حکومت الهی بوجود آورد.

وی با بیان اینکه "امام(ره) عده‌ای حواریون داشت که یکی از آن‌ها آیت‌الله انواری بود"، افزود: ظلم‌پذیری یک گناه است و باید در مقابل ظلم بایستید تا خدا شما را یاری کند. مرحوم انواری خود را از این منظر ساخته بود و انسان مقاومی بود که این خصوصیت از عشق و انس و مناجات او با خدا نشأت گرفته شده بود.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز همچنین با بیان اینکه "آنچه خدا می‌خواهد زیباست"، اضافه کرد: شخصی که مکتب انبیا را پذیرفته باشد معتقد است که نظام هستی نظام احسن است و بدبینی به دنیا نخواهد داشت. اگر شهادت سیدالشهدا نبود تجاوز به دین توسط یزید ادامه پیدا می‌کرد. امام حسین (ع) با دفاعش جلوی فساد را گرفت و نگذاشت یزید پایگاه‌های توحید را از بین ببرد. اگر از این منظر نگاه کنیم، این شهادت زیباست چون خواست خدا بوده است.

موحدی کرمانی در پایان اظهار کرد: جوانان ایران هم که در دوران جنگ شهید شدند عظمت و سعادت را نصیب این کشور کردند و آنچه بردگی و ذلت در مقابل آمریکا بود را شکستند. به همین دلیل این خون‌ها و شهدا زیباست. دید یک مؤمن هم باید همین‌طور باشد و به تعبیر قرآن انسان متدین نه غمگین می‌شود و نه ترسی به دلش راه می‌دهد.

انتهای پیام

کد N517118