آغاز سخنرانی رییس‌جمهور کشورمان در سازمان ملل

سازمان ملل متحد, نيويورك, حسن روحاني, سخنرانی روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل

دقایقی پیش سخنرانی حجت‌السلام و‌المسلمین حسن روحانی، رییس‌جمهور کشورمان در شصت و نهمین مجمع عمومی سازمان ملل آغاز شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) رییس جمهور صبح روز دوشنبه 31 شهریور ماه به منظور شرکت در شصت و نهمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل عازم نیویورک شده است.

بر اساس این گزارش روحانی پیش از عزیمت به نیویورک در فرودگاه مهرآباد تهران در جمع خبرنگاران ایران‌هراسی، اسلام هراسی، مذاکرات هسته‌ای ایران و مسائل منطقه را از محورهای اصلی سخنرانی خود در سازمان ملل و دیدارها و مصاحبه های خود در این سفر برشمرد.


گفتنی است روحانی برای دومین بار در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی می‌کند و سال گذشته در این اجلاس طرح جهان عاری از خشونت و افراطی‌گری را ارائه کرد که با اکثریت آرا به تصویب رسید.

همچنین رییس‌جمهور کشورمان در برنامه‌های سفر به نیویورک در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد تاکنون با حیدر العبادی، نخست وزیرعراق، رییس جمهوری اسلوونی، نخست‌وزیر انگلیس، نخست وزیر بریتانیا، دبیر کل سازمان ملل متحد، رییس جمهوری اتریش، رییس جمهوری ونزوئلا، رییس‌جمهوری ترکیه، نخست‌وزیر ژاپن و رییس‌جمهوری بولیوی دیدار کرده و در جمع رهبران جوامع اسلامی آمریکا، فعالان، صاحبنظران و سرمایه گذاران شرکت‌های آمریکایی، نشست با نخبگان سیاسی اندیشکده‌های آمریکایی، نشست سران در زمینه تغییرات آب‌وهوا، در جمع رسانه‌های آمریکایی شرکت کرده و مصاحبه ای با شبکه pbs آمریکا داشته است.


در این سفر حسین فریدون دستیار ویژه رییس‌جمهور، محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس‌جمهور، محمدرضا صادق مشاور رییس‌جمهور، حسام‌الدین آشنا مشاور فرهنگی رییس‌جمهور و ... روحانی را همراهی می‌کنند.

انتهای پیام


کد N517022