دو روایت از یک واقعه/کوثری،هاشمی را مقصر بازداشت خودمی داند/فضلی:هاشمی از بازداشت کوثری عصبانی شد

محمد اسماعیل کوثری,علی فضلی

سردار علی فضلی جانشین فرمانده بسیج که به مناسبت هفته دفاع مقدس مهمان یک برنامه تلویزیونی بود روایتی را از بازداشت اسماعیل کوثری نماینده فعلی مجلس شورای اسلامی که در زمان دفاع مقدس از فرماندهان سپاه بود ارائه کرده است.

به گزارش خبرآنلاين سردار فضلي در اين گفت و گو ( ايــنــجــا ) ماجراي بازداشت اسماعيل (محمد) کوثري را شرح مي دهد و مسبب آزادي او را آيت الله هاشمي رفسنجاني عنوان مي کند و حتي خبر از عصبانيت وي براي بازداشت کوثري مي دهد.سردار فضلي مي گويد که خودش خبر بازداشت را به آقاي هاشمي داده است. اين در حالي است که سردار کوثري پيش از اين در همين برنامه تلويزيوني گفته بود که خبر بازداشت وي از طريق حضرت آيت الله خامنه اي به آقاي هاشمي رسيده است. وي حتي خبر از نامه اي مي دهد که پس از آزادي به هاشمي نوشته است، گويي مقصر بازداشت وي هاشمي بوده است.

روايت سردار فضلي را در ادامه بخوانيد:

زمانی اجازه پادگانی را در کنار حاج محمد آقا در کرج برای مرکز آموزش گرفته بودم. زمانی ما را به سازمان قضایی احضار کردند. در این زمان من در تهران نبودم و به حاج محمد آقا پیغام دادم که شما هم نروید چرا که به نظر می رسید سناریویی است برای شکستن  رزمنده ها. ما خلاف دستور و تدبیر عمل نکردیم که برای توضیحات برویم؛ حاج محمد آقا رفت و وی را چند ساعتی نگاه داشتند.

من به جانشین حضرت امام (ره) در دفاع مقدس رجوع کردم وی نسبت به برخورد قضایی واکنش نشان داد؛ با هماهنگی جانشین امام (ره) آن پادگان در اختیار ما قرار گرفته بود؛ آقای هاشمی جانشین امام در دفاع مقدس بودند و من به ایشان رجوع کردم، با هماهنگی ایشان هم ما پادگان را گرفته بودیم. من به ایشان گفتم که پادگانی که با اجازه شما برای تربیت کادر اموزش گرفته بودیم حالا دارد این گونه با احکام قضایی رفتار می‌شود و برادر کوثری هم بازداشت کردند. ایشان به شدت برافروخته شدند با بخش قضایی برخورد تندی داشتند و گفتند که چرا با رزمنده ها این گونه رفتار می شود هنوز عرق این بچه ها خشک نشده است.بعد هم  مرکز آموزش در آن پادگان ادامه یافت.

در جایی هیاتی از ستاد کل نیروهای مسلح برای بازرسی آمده بودند که شهید صیاد شیرازی در این هیات بازرسی بود، جمع بندی ایشان بر این بود که بهتر است سپاه این پادگان را تخلیه کند؛ زمانی که فرمان مولای ما رسید به والله لحظه ای درنگ نشد، فرمان تخلیه ابلاغ شد؛ پادگان شهید همت را به وزارت محترم کشاورزی تحویل دادیم.

روايت سردار کوثري از ماجراي بازداشتش را بخوانيد:

من و حاج علی فضلی را به دادگاه فراخواندند که حاج علی مشهد بود و در نهایت من به دادگاه رفتم. آنجا به من گفتند شما لغو دستور کرده ای و پادگان را خالی نکرده ای! گفتم رئیس جمهور به ما گفته اند تا پایان جنگ این پادگان در اختیار لشکر 27 باشد! چه کسی گفته جنگ تمام شده؟ هر حکمی دوست دارید صادر کنید؟ آن ها هم حکم بازداشت ما را صادر کردند و من هم بعد از مدت ها توانستم یک شب آرام بخوابم. آقا محسن (رضایی) از کرمانشاه با داخل زندان تماس گرفت و گفت چرا بازداشت شده ای؟ گفتم حکم صادر شده و من هم قبول کرده‌ام! وی در نهایت با آقا صحبت کردند و آقا هم با آقای هاشمی صحبت کردند و فردای آن روز آزادم کردند.

بعد از آزادی از زندان نامه‌ای برای هاشمی نوشتم. خطاب به آقای هاشمی گفتم شما می‌توانستید به ما بگویید پادگان را خالی کنید که ما این کار را می‌کردیم یا اینکه پادگانی دیگر به ما می دادید یا نه اصلاً من را از سرپرستی لشکر عزل می‌کردید که همه این موارد مورد قبول ما بود. البته پاسخی به این نامه داده نشد و ما هم دنبال پاسخ نبودیم و فقط می خواستیم این موضوع را به ایشان اطلاع دهیم.

 

2929

 

کد N517016