عبدالله عبدالله: دولت متحد ملی بهترین گزینه برای افغان‌هاست

افغانستان,افغاني

عبدالله عبدالله به اشرف غنی احمدزی به عنوان رئیس جمهور جدید این کشور تبریک گفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری خامه پرس، عبدالله عبدالله، مدیر اجرایی دولت متحد ملی افغانستان در نخستین سخنرانی‌اش پس از امضای توافقنامه تشکیل یک دولت متحد ملی گفت: این توافق امضا شده برای آینده بهتر افغانستان است.

وی به ملت افغان برای تشکیل دولت متحد ملی تبریک گفته و از مردم کشورش برای مشارکت چشم‌گیرشان در روند انتخابات تشکر کرد.

عبدالله گفت: با توجه به اوضاع وخیم کشور، تشکیل دولت متحد ملی بهترین استراتژی برای اجتناب از یک بحران است.

وی اتهامات وارده علیه خود و تیمش را برای کنار آمدن با روند انتخابات رد و تاکید کرد که گروهش بر تعهداتی که به مردم داده‌اند، پایدار خواهند ماند.

در همین حال عبدالله متعهد شد که تغییرات و اصلاحات اساسی در موسسات انتخاباتی به منظور اجتناب از بروز چنین مسائلی در انتخابات آینده صورت خواهد گرفت.

عبدالله گفت: من می‌خواهم به اشرف غنی رئیس جمهور جدید افغانستان تبریک بگویم و از او به خاطر موضعش در این توافق سیاسی برای ایجاد یک دولت متحد ملی تشکر کنم. این توافق سیاسی که منجر به ایجاد دولت متحد ملی شده بهترین انتخاب و بهترین جایگزین برای مردم افغانستان است اگر که شما شرایط کنونی افغانستان را نگاه کنید می‌بینید که گزینه بهتری وجود ندارد. اگر خدا بخواهد این دولت متحد ملی دست به دست یکدیگر داده و با یکدیگر همکاری خواهند کرد.

وی افزود: برنامه‌های ما برقراری صلح و امنیت، مبارزه با فساد و تقویت اجرای قانون است. می خواهم به مردم کشورم اطمینان دهم که این دولت متحد ملی سرمایه مردم است. مردم افغانستان همچنین با چالش‌های بسیار و سنگینی مواجه هستند.

انتهای پیام

کد N516890