نقدی: این تحلیل که داعش بلای جان سازندگان خود شده، درست نیست

ایرنا نوشت:

رییس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه داعش ساخته ائتلاف آمریکایی است، گفت: این تحلیل که داعش بلای جان سازندگان خود شده ، درست نیست.

سردار محمدرضا نقدی پنجشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: ائتلاف آمریکایی برضد داعش، هیات موسس و شورای فرماندهی این گروه است.

رییس سازمان بسیج مستضعفین اضافه کرد: هدف این ائتلاف از ساخت داعش، تفرقه میان مسلمانان و ایجاد اسلام هراسی است.

نقدی اظهار داشت: این گروهک تروریستی به دنبال آن است که چهره زشت و خشنی از اسلام نشان دهد و موج اسلام‌خواهی را که در اروپا و آمریکای لاتین درست شده است خاموش کند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین عنوان کرد: اگر شخصی کار زشتی انجام می‌دهد سعی در پوشاندن آن دارد اما داعشی‌ها از خشن‌ترین رفتارها فیلم می‌گیرند و منتشر می‌کنند تا چهره خشنی از اسلام نشان دهند.

سردار نقدی وحدت بین شیعه و سنی را باعث منزوی شدن آمریکا دانست و اضافه کرد: آن‌ها می‌خواهند علیه شیعه کشتار کنند و این تصور را به وجود آورند که اهل تسنن این کشتارها را انجام می‌دهند.

وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو ضمن تاکید بر اینکه رییس جمهوری باید در سفر نیویورک فریاد مستضعفان دنیا را علیه آمریکا سر دهد، ادامه داد: از رییس جمهوری انتظار داریم که سیلی محکمی به گوش استکبار بزند و دل ملت ما را با این حرکت انقلابی خود شاد سازد.

نقدی گفت: انتظار ما از رییس جمهوری اسلامی ایران این است که در مجمع عمومی سازمان ملل متحد فریاد هنجره‌های بریده شده غزه باشد.

وی افزود: کسانی که درخواست دیدار رییس جمهوری آمریکا و رییس جمهوری ایران اسلامی را دارند عقلشان نمی‌رسد.

رییس سازمان بسیج مستضعفین افزود: رییس جمهوری یک کشور اسلامی نمی‌تواند دستش را در دست رییس جمهوری یک کشور کودک کش بگذارد.

سردار نقدی ادامه داد: برای ما افت دارد که رییس جمهوری از کشوری متمدن دستش را در دست رییس جمهوری غارتگر بگذارد.

وی تاکید کرد: رییس جمهوری این کشور که در مقابل کودک کشی‌ها سکوت می‌کند، وحشی است.

رییس سازمان بسیج مستضعفین یادآور شد: غربی‌ها از نفوذ جمهوری اسلامی در دنیا و هویت الهام‌بخش انقلاب اسلامی وحشت‌زده هستند.

نقدی با بیان اینکه مردم دنیا در شمال آفریقا، غرب و شرق آسیا و آمریکای لاتین قیام کرده‌اند گفت: ایستادگی، امنیت، آرامش و زندگی خوب مردم در جمهوری اسلامی برای همه دنیا الهام‌بخش است.

 

45503

کد N516876