ظریف: مصمم هستیم مذاکرات هسته‌ای با هیچ موضوع دیگری همراه نشود

نسیم نوشت:

وزیر امور خارجه که در دیدارهای جداگانه با وزرای خارجه آلمان و یونان با تاکید بر جدیت ایران در ارائه راه‌حل برای رسیدن به توافق جامع گفت: امروز فرصت کم‌نظیری پیش روی غرب برای حل این بحران ساختگى وجود دارد.

محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد با «اشتاین‌مایر» وزیر امور خارجه آلمان دیدار کرد و طی آن روند مذاکرات هسته‌ای و برخی محورها و موضوعات مطرح در جلسات کارشناسی را مورد تبادل نظر قرار دادند.

ظریف خاطرنشان ساخت ما در ارائه و بررسی راه حل و رسیدن به توافق جامع کاملا جدی و مصمم هستیم و امروز فرصت کم‌نظیری پیش روی غرب برای حل این بحران ساختگى وجود دارد.

وزیرخارجه المان نیز با اعلام اینکه برلین از رسیدن به توافق جامع حمایت می‌کند گفت: برای حل و فصل مسائل منطقه‌ای مشارکت ایران تاثیرگذار است.

وزرای خارجه ایران و یونان نیز طی دیدار امروز ضمن مرور کلی مناسبات دو کشور افزایش تماس و تبادل نظر پیرامون موضوعات متعدد منطقه‌ای را مورد توافق قرار دادند.

ظریف در این ملاقات همچنین با اشاره به اینکه مصمم هستیم مذاکرات هسته‌ای با هیچ موضوع دیگری همراه نشود، دیدگاه و مواضع صریح و روشن ایران در خصوص شرائط دست‌یابی به راه حل جامع در مذاکرات هسته‌ای را تشریح کرد. وزیر امور خارجه یونان در این دیدار گفت یونان امیدوار است با تداوم تلاش‌ها موانع موجود در رسیدن به توافق رفع شود.

 

45503

کد N516599