روسیه: حملات آمریکا به عراق و سوریه قانونی نیست

روسیه، با انتقاد از ادامه حملات آمریکا و متحدانش به پایگاه‌های داعش در سوریه و عراق، هشدار داد که هرگونه اقدام در این زمینه، باید با مجوز سازمان ملل و موافقت بغداد و دمشق انجام شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، وزارت امورخارجه روسیه با انتشار بیانیه‌ای، روند سیاسی در زمینه مبارزه با تروریسم در منطقه را مبهم دانست و تاکید کرد که مبارزه با تروریسم باید بر اساس ارزیابی و برنامه ریزی دقیق و معقول انجام شود.

در این بیانیه آمده است: آمریکا و کشورهای غربی، درست در زمانی که نیروهای سوری به تنهایی با گروه های تروریستی مسلح می جنگیدند، از اصل تروریست بودن گروهی که اینک درصدد نابودی آن هستند، چشم‌پوشی کردند.

وزارت خارجه روسیه در ادامه ضمن ابراز تردید در مشروعیت قانونی حملات آمریکا و متحدانش به مواضع تروریست‌ها، خاطرنشان کرد: هرگونه اقدام در این زمینه باید با مجوز سازمان ملل متحد و موافقت مقامات کشورهای ذی‌ربط صورت گیرد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، این بیانه با اشاره به این که برخلاف جنجال رسانه‌ای، خبری از ائتلاف گسترده بین المللی ضد داعش نیست و تنها آمریکا، فرانسه و چند کشور عربی دست به حملات هوایی در سوریه می‌زنند، درباره کارآمدی این حملات نیز ابراز تردید کرد.

وزارت امورخارجه روسیه در پایان این بیانیه ضمن تاکید بر ثبات موضع مسکو در مبارزه با تروریسم به عنوان شرارت مطلق، همه کشورها را به ترسیم راهبردی مشترک برای مقابله با تروریسم و جامه عمل پوشاندن به آن دعوت کرد.

انتهای پیام

کد N516240