غفوری‌فرد: تلاش‌ها برای برگزاری مجمع عمومی خانه احزاب به دلیل اختلافات زیاد به نتیجه نرسید

فارس نوشت:

رئیس دوره‌ای سابق خانه احزاب با اشاره به آخرین وضعیت برگزاری مجمع عمومی خانه احزاب، گفت: هنوز توافقی به وجود نیامده و اختلافات به اندازه‌ای زیاد است که تلاش‌های ما هنوز در این زمینه به نتیجه نرسیده است.

 محمدحسن غفوری‌فرد رئیس دوره‌ای سابق خانه احزاب، در حاشیه مراسم ختم حجت‌الاسلام دعاگو امام جمعه شمیرانات، با حضور در جمع خبنرگاران و با اشاره به آخرین وضعیت برگزاری مجمع عمومی خانه احزاب اظهارداشت: هنوز توافقی به وجود نیامده و اختلافات به اندازه‌ای زیاد است که تلاش‌های ما هنوز در این زمینه به نتیجه نرسیده، ما تلاش داریم که افراد را کنار یکدیگر جمع کنیم.

وی با بیان اینکه خانه احزاب اهمیت فراوانی دارد، یادآور شد: اکثر احزاب بزرگ در خانه احزاب باید حضور داشته باشند اما اگر مسائل جناحی مطرح باشد دیگر خانه احزاب نمی‌شود.

غفوری‌فرد تصریح کرد: ما تلاش می‌کنیم اصولگرایان و اصلاح‌طلبان را دور هم جمع کنیم ولی هنوز نتیجه‌ای نگرفته‌ایم، برخی اصرار دارند که خانه احزاب تشکیل شود و برخی دیگر اصرار دارند که کانون و باشگاه احزاب باشد اما اسم مهم نیست بلکه در عمل خانه احزاب نباید تبدیل به یک حزب شود و باید تشکیلات صنفی باشد و دچار حالتی نشود که به یک حزب کمکی صورت بگیرد بلکه به رونق تحرک در کشور باید کمک شود.

رئیس دوره‌ای سابق خانه احزاب تاکید کرد: در این موارد اشکال وجود دارد و ما در حال بررسی هستیم و جلسات متفاوتی هم داشته‌ایم اما دوباره باید بگویم که به نتیجه‌ای نرسیده‌ایم.

غفوری‌فرد در پاسخ به سوالی در مورد اینکه پیش‌نویس قانون احزاب تدوین شده است یا خیر؟ گفت: ما هنوز به مرحله پیش‌نویس نرسیده‌ایم، ابتدا باید خانه احزاب تشکیل شود و بعد به عنوان خانه احزاب پیش‌نویس تهیه شود در غیر این صورت با شرایط فعلی هر حزبی می‌تواند برای خودش پیش‌نویس خانه احزاب بدهد.

 

2323

 

کد N516156